Slovenská aplikácia BLINNKER: Sociálna sieť pre motoristov, kde vybavíš prakticky všetko!

  • BLINNKER je veľmi vydarená aplikácia od slovenských tvorcov, ktorá sa prezentuje ako prvá sociálna sieť pre motoristov.
WP_20150918_13_26_15_Pro (2015_09_29 10_12_24 UTC)
  • BLINNKER je veľmi vydarená aplikácia od slovenských tvorcov, ktorá sa prezentuje ako prvá sociálna sieť pre motoristov.

Nie som ten typ človeka, ktorý pre streaming zapne Periscope, svoj status zavesí aj na Facebook, aj na Twitter, tú istú fotku ukáže na VSCO aj Instagrame. Môj mobil nie je nabitý aplikáciami a to z jediného dôvodu – mám rád všetky veci pohromade. Možno som nečakal, že niečo podobné nájdem v slovenskej aplikácii, no podarilo sa.

WP_20150918_13_44_54_Pro (2015_09_29 10_12_24 UTC)

foto: archív M.S.

 

Tak postupne, pretože funkcii nie je málo. BLINNKER funguje v podstate ako Facebook – môžeš zdieľať články, statusy, fotografie.. tu však nie je skutočná sila platformy. Veď všetci sú už na slovo „nový Facebook“ alergický. Všetko sa to skrýva vo funkcionalite okolo.

Aplikácia obsahuje dopravné informácie, dokážeš si cez ňu kúpiť, či predať auto, pokecáš si vo fóre, vybavíš si cez ňu PZP… a vieš čo ešte? Upozorní ťa na končiacu STK, teda presne systém, za ktorý vláda zaplatila 20 miliónov eur a poriadne nefunguje. Zaujímavosťou je aj funkcia bazáru naruby, kedy do systému zadáš informácie o vytúženom aute a ten ti pošle notifikáciu vždy, keď prechádzaš okolo bazáru, kde sa vyhovujúce vozidlo nachádza.

 

Funkciu, ktorú taktiež považujem za mimoriadne zaujímavú, je Messenger, ktorý funguje na základe evidenčného čísla. Či už vďaka tomu upozorníš auto idúce pred tebou (ale nech to robí vždy spolujazdec!), že nesvieti, alebo napíšeš kočke, ktorá čaká na zelenú vedľa teba, to už je samozrejme tvoja vec.

„Mobilné aplikácie pripravujeme s dôrazom na radosť z používania. Prepojíme celý Váš off-line svet okolo Vášho auta s internetom, postaráme sa o všetky veci ktoré súvisia, od PZP až po pneumatiky priamo na Vaše auto, stačí byť iba registrovaný v Blinnkri. A samozrejme, bude to veľká zábava, sľubujeme,“ tvrdí Martin Szotkovski o svojej aplikácii.

WP_20150917_15_15_32_Rich (2015_09_29 10_12_24 UTC)

foto: archív M.S.

 

Pred veľkým štartom tím intenzívne pracuje na mnohých partnerstvách. Mimo toho, že chalani zaujali Microsoft a obdržali $120 000 dolárový kredit na Azure Cloud, prebehli aj úspešné rokovania s jednotlivými výrobcami na autosalóne vo Frankfurte, naďalej prebiehajú rokovania s potenciálnymi investormi a plánovaná je aj kooperácia s najväčšími autobazármi na Slovensku.

„Naším cieľom nie je vytvoriť startup, ktorý žije len s investičných peňazí, snažíme sa o ziskovú firmu od začiatku. Preto sme veľmi radi, že sa nám darí rokovať s najväčšími automobilkami v Európe a rôznymi odvetviami motoristického trhu. Momentálne nadväzujeme a zazmluvňujeme spolupráce s partnermi (Automobilky, autobazáry, sprostredkovatelia poistenia a iné), aby sme pri spustení ponúkli používateľom ten najlepší zážitok,“ hovorí Martin.

Screenshot_2016-02-02-18-03-50   Screenshot_2016-02-02-18-04-13   Screenshot_2016-02-02-18-03-30

foto: screenshot BLINNKER

 

Web momentálne beží v plne funkčnej bete, oficiálny štart je naplánovaný na apríl. Mobilné aplikácie pre Android, iOS aj Windows Phone sa pripravujú.

Podpor teda nádejný slovenský startup a vyskúšaj si aplikáciu, ktorá môže spôsobiť pozitívny rozruch. Napríklad aj cez tento link, vďaka ktorému získaš 5% zľavu na PZP a možnosť pridať jeden inzerát zadarmo.

zdroj titulnej foto: archív M.S.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech