Slovenská aplikácia pomáha hasičom v Nórsku a nový dych s ňou dostanú aj naše samosprávy

  • Systém, ktorý do verejného diania a riešenia problémov zapojí každého z nás, a to len jedným klikom.
air
pexels.com
  • Systém, ktorý do verejného diania a riešenia problémov zapojí každého z nás, a to len jedným klikom.

Mnoho Slovákov sa na dennej báze sťažuje na kvalitu služieb, ktoré sú u nás poskytované alebo v niektorých prípadoch úplne absentujúce. Pekne tu funguje princíp hádzania viny na ľudí tam hore, neurčitých vinníkov, ktorí  môžu za všetko zlo. Vďaka novej slovenskej aplikácii sa môže táto reťaz prerušiť a veci sa začnú meniť aj na základe podnetov obyčajných občanov.

Ak ťa už dlhšiu dobu štvú nelegálne skládky v tvojom okolí, rok chodíš po rozbitej ceste, o ktorú sa nik nestará alebo si ešte nevidel svietiť verejné osvetlenie na svojej ulici, máš šancu to zmeniť? Namiesto toho, aby si absolvoval nekonečný proces plný byrokracie, na ktorého konci sa len možno dočkáš výsledku, môžeš urobiť niečo iné. Postačí ti len mobilná aplikácia s názvom City Watch od slovenskej spoločnosti Resco.

foto:resco.net

S ňou jednoducho vyfotíš problém, ktorý ťa trápi a fotku jedným klikom odošleš do CRM systému danej samosprávy odkiaľ bude informácia putovať priamo k terénnemu technikovi. Ten zdokumentuje ako problém vyriešil a znova cez appku informuje úradníkov a občanov, ako sa mu úlohu podarilo zvládnuť.


„Našim cieľom je implementovať aplikácie Resco do samosprávy a zvýšiť tak ich mobilitu, efektivitu a zapojiť občanov do verejných záležitostí. Aby sme skrátili čas potrebný na vývoj, zavádzame overené, hotové aplikácie vyvinuté pre našich partnerov a zákazníkov.Šablóny Resco Consumer Apps for Municipalities môžu byť teda použité hneď bez rozsiahlej konfigurácie a upravené podľa potrieb konkrétneho zákazníka. To znamená, že miestna samospráva si sama zvolí, či chce používať aplikácie iba na prijímanie správ od občanov, alebo na komplexný manažment riešenia udalostí a podnetov,“ vysvetľuje Agnes Vaľková zo spoločnosti Resco pre zn.sk

 

foto:resco.net

„To, že aplikácia funguje a zaznamenáva pozitívne výsledky, dokazuje fakt, že ju požívajú hasiči v nórskom Osle,“ informoval o tom portál dobrenoviny.sk Nórsky hasiči tak aj vďaka slovenskému vynálezu môžu efektívne dohliadať nad miestnymi budovami a vykonávať protipožiarne opatrenia.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech