Slovenská banka urobila veľké gesto. Desiatkam klientov zo zničenej bytovky pošle stovky eur 

  • Slovenská sporiteľna chce pomôcť ľuďom z bytovky zasiahnutej výbuchom
  • Svojim 39-tim klientom vloží na účet 1 000 eur
TASR - František Iván, pixabay.com
  • Slovenská sporiteľna chce pomôcť ľuďom z bytovky zasiahnutej výbuchom
  • Svojim 39-tim klientom vloží na účet 1 000 eur

Slovenská sporiteľna dnes na svojej facebookovej stránke oznámila, že situácia v Prešova sa dotýka aj ich spoločnosti a chcú pomôcť. Rozhodla sa preto svojim klientom zo zničenej bytovky na Mukačevskej 7 poskytnúť mimoriadnu finančnú pomoc a pomôže s vybavovaním poistných udalostí tak, aby to pre nich bolo čo najmenej náročné.

39 klientom v najbližších dňoch banka pošle na účet v Slovenskej sporiteľni finančnú pomoc vo výške 1 000 eur. 

„Klientom s našou hypotékou, a teda aj s poistením u nás založenej nehnuteľnosti, ponúkame pomoc s vybavovaním poistných udalostí. Pokiaľ majú u nás klienti z Mukačevskej 7 hypotéku či spotrebný úver, majú možnosť využiť odklad splátok na 6 mesiacov. Myslíme aj na tých, ktorí majú u nás otvorený účet. Dotknutí klienti ho budú môcť využívať 6 mesiacov zadarmo,” oznámila SLSP.

Slováci pre Prešov vyzbierali viac ako 1,4 milióna eur

Na oficiálny účet mesta Prešov prišlo na pomoc ľuďom zasiahnutým piatkovým výbuchom plynu do pondelkového poludnia viac ako 1,4 milióna eur od individuálnych darcov. V tejto sume nie je zahrnutá finančná pomoc z Úradu vlády SR vo výške 1 milión eur, ktorá už takisto prišla na špeciálny účet vytvorený mestom.

Prešov taktiež plánuje rodinám zo zničenej bytovky preplácať nájom, informovala SITA. Primátorka mesta Andrea Turčanová počíta so sumou 300 eur mesačne. Predpokladá, že príspevok by sa mohol vyplácať pol roka, keďže je už podľa nej isté, že aj keby bytovku úplné nezbúrali, všetky rodiny budú potrebovať v najbližšom období nové bývanie.

zdroj: TASR - František Iván

„Teraz hovorím nie o vlastníkoch, ale o tých, ktorí tam bývali, aj o podnájomníkoch, ktorí tiež prišli o všetko, aj keď to nebol byt v ich vlastníctve. Chceme šesť mesiacov uhrádzať nájomné vo výške 300 eur, aby mohli uhradiť akékoľvek nájomné a náklady spojené s bývaním už kdekoľvek, či to bude v mestskom byte alebo v nejakom inom, aby naozaj nebolo potrebné ich ešte traumatizovať a zaťažovať ďalšími vecami,“ povedala primátorka.

zdroj: TASR - František Iván

Piatkové nešťastie v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove má sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky.

Čítaj viac TU>>Stavebný odborník: Životnosť panelákov je 50 rokov, situácia v Prešove je mimoriadnou záťažou

V súvislosti s prípadom výbuchu plynu v obytnom bloku v Prešove obvinil v nedeľu 8. decembra krajský vyšetrovať tri osoby a prokuratúre predložil podnet na ich väzobné stíhanie. V pondelok o väzbe rozhoduje Okresný súd v Prešove. V Prešove naďalej platí vyhlásená mimoriadna situácia.

Zdroje: SLSP, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK