Slovenská kapela Para predstavila nový vinyl. Uchváti ťa slovenskými maľbami na obálke

  • Aj napriek prudkému vzostupu digitálu je vinyl stále pomerne populárny
  • Uvedomuje si to aj slovenská kapela Para
  • 25. novembra pokrstí svoju tretiu platňu
para-2
Archív Para / Archive Teraz.sk
  • Aj napriek prudkému vzostupu digitálu je vinyl stále pomerne populárny
  • Uvedomuje si to aj slovenská kapela Para
  • 25. novembra pokrstí svoju tretiu platňu

Para pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od roku 1995. Doposiaľ vydala šesť albumov, tri z nich dokonca premenila aj na vinyl. Konkrétne ide o albumy Menšina (2012) a Linda/Žiadne slová iba činy (2016). Trojicu 25. novembra doplní aj posledný album s názvom Našou Krajinou“. V tento deň bude oficiálne pokrstená na koncerte v Novej Cvernovke.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Archív Nová Cvernovka

Na nový album od Pary fanúšikovia čakali 6 dlhých rokov. Ukazuje sa však, že dostanú viac, ako si mohli priať. Nový vinyl totiž nie je ničím obyčajný. Okrem hudobného umenia totiž navyše podporuje aj umenie výtvarné. Ku každej platni sú totiž pribalené kresby o veľkosti 20×20 cm, ktoré slúžia ako vymeniteľný cover či samostatná dekorácia do interiéru. Pribalený je aj booklet o vybraných kresbách, z ktorých všetky pochádzajú spod štetca slovenských maliarov a sú vystavené v Slovenskej národnej galérii.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Archív Zoznam.sk

Otázka vinylu sa kapele predostrela už počas nahrávania samotného albumu. Členovia kapely vedeli, že sa do toho chcú pustiť, neboli si však istí, ako na to zareagujú fanúšikovia. Odpoveď však na seba nedala dlho čakať. „Po vydaní CD sa spustila vlna otázok od fanúšikov najmä na Facebooku, kedy bude vinyl. Tak sme sa uistili, že záujem je,” hovorí bubeník kapely Daniel Buzinkay. Para mohla teda spokojne dať platňám zelenú. Lisovanie u Britskej firmy DMS na seba nenechalo dlho čakať.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Archív Para

Vinyl si fanúšikovia môžu zaobstarať na už spomínanom koncerte v Novej Cvernovke, kde budú na predaj exempláre s podpisom všetkých členov kapely či celé vinylové balíčky. Ak však na koncert prísť nemôžeš, nezúfaj. Platne budú dostupné aj na webe, konkrétne tu. Cena za kus je jednotná, a to 20 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech