Slovenská politická scéna si zamilovala sama seba a… Startupy!

  • Tento článok je reflexiou slovenskej politickej scény a ich pohľadu na inovatívne firmy.
image_1427928995.png
  • Tento článok je reflexiou slovenskej politickej scény a ich pohľadu na inovatívne firmy.

 

O rok sa nám blížia voľby a vy budete svedkami vecí, popri ktorých aj vianočné príspevky vyzerajú ako lacná náhražka. Z politického prostredia príde enormná energia a tá bude vynaložená na odkomunikovanie Slovenska, ako invovatívnej ekonomiky. Súčasná vláda sa bude snažiť vysvetliť, že slovenská ekonomika už inovatívna skutočne je, zatiaľ čo opozícia bude vo svojich volebných programoch predkladať častokrát nesplniteľné predstavy.

Možno by bolo najlepšie, aby si každá strana zobrala za poradcu Andreja. Áno, mám na mysli Andreja, ktorý už rok sídli v prezidentskom paláci a za svoje krátke pôsobenie stihol mladým slovákom dodať nesmierne odhodlanie a chuť myslieť inovatívne.

 

 

No niečo tu stále chýba!

Chuť a odhodlanie sú síce základné piliere v každodennom boji podnikateľského života, no veľmi rýchlo opadnú, ak je samotné prostredie byrokraticky prehnité. Nie je snáď možné, aby založenie firmy trvalo od 20 do 30 dní, platili sa daňové licencie a kupovali sa staré, častokrát nepreverené, firmy len kvôli tomu, aby ste mohli získať DPH-čkovú firmu… a to zďaleka nie je všetko.

Aby som bol spravodlivý a nevidel vždy všade len červenú, tak musím uviesť, že slovenská vláda cez svoju SBA (Slovak business agency) začala konečne konať. Áno, táto agentúra je tu už 20 rokov (predtým NARMSP), no až posledné mesiace je skutočne viditeľná a dokonca je aj prínosom pre startupovú komunitu. Neuveríte, ale aj 20-ročnú štátnu agentúru dokážu k životu prebrať európske peniaze. :)

 

 

Vrátme sa ale späť k pointe tohto článku.

Budúca vláda si bude musieť uvedomiť jedno. Automobilky sú minulosťou, súčasnosťou, no určite nie budúcnosťou Slovenska. Budúcnosť patrí mladým šikovným Slovákom, ktorí majú chuť a odhodlanie vytvoriť druhý Sygic alebo Eset. Na to, aby sa tak stalo, potrebujeme nie len jedného Andreja, ale aj 150 uvedomelých politikov, ktorí verím, že nájdu v sebe odhodlanie odbremeniť legislatívu a ulahčiť tak život nejednému z nás.

Amen.

 

Foto: sba, youtube

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech