Slovenská vakcína proti koronavírusu je doslova na dosah. Vieme, kedy bude k dispozícii

  • Len nedávno spoločnosť potvrdila účinnosť experimentálnej vakcíny ACvac1 na živom víruse SARS-CoV-2 v predklinickej štúdii
  • Vakcínu teraz čaká finálne testovanie, jej vývoj podporí aj štát
vakcína, očkovanie, koronavírus
TASR/University of Oxford via AP
  • Len nedávno spoločnosť potvrdila účinnosť experimentálnej vakcíny ACvac1 na živom víruse SARS-CoV-2 v predklinickej štúdii
  • Vakcínu teraz čaká finálne testovanie, jej vývoj podporí aj štát

Slovenská biotechnologická spoločnosť Axon Neuroscience vstupuje do poslednej fázy testovania vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Len nedávno potvrdila účinnosť experimentálnej vakcíny ACvac1 na živom víruse SARS-CoV-2 v predklinickej štúdii. Ešte tento rok pristúpi ku klinickému testovaniu. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Vývoj dostupnej a účinnej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je jediným riešením ako sa definitívne vysporiadať s globálnou pandémiou,” uviedla štátna tajomníčka MZVEZ SR Ingrid Brocková počas štvrtkového rozhovoru s generálnym riaditeľom spoločnosti Axon Neuroscience Michalom Fresserom a vedeckým riaditeľom spoločnosti a zároveň riaditeľom Neuroimunologického ústavu Slovenskej akadémie vied Norbertom Žilkom.

Potvrdené: Na Slovensku bude lockdown, zákaz vychádzania a zatvoria sa aj školy

Slovenská biotechnologická spoločnosť s dlhou históriou výskumu vakcíny proti Alzheimerovej chorobe a medzinárodným tímom sedemdesiatich vedcov je jednou z mála na svete s potrebnou expertízou na vývoj vakcíny proti novému koronavírusu.

Sme hrdí na to, že slovenská firma úspešne napreduje vo vývoji vakcíny. Axon Neuroscience je exemplárnym príkladom inovačného potenciálu našich výskumníkov a úspešnej spolupráce súkromného a verejného sektora. Využijeme všetky dostupné nástroje, aby sme prostredníctvom ekonomickej diplomacie podporili aktivity spoločnosti,” informovala Brocková.

Jedinečná forma vakcíny na báze peptidov by mala byť na trhu dostupná už v prvej polovici budúceho roka.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech