Slovenská značka Fusakle hovorí o svojich problémoch počas koronakrízy. V ťažkých časoch im pomáha optimizmus

  • Koronakríza neobcháza ani obľúbenú slovenskú značku ponožiek Fusakle
  • Momentálna situácia ovplyvnila ponožkový biznis hneď na viacerých úrovniach
  • Tím stojaci za značkou sa však rozhodol v týchto ťažkých časoch zabojovať a pre zákazníkov už pripravuje novinky
Fusakle
  • Koronakríza neobcháza ani obľúbenú slovenskú značku ponožiek Fusakle
  • Momentálna situácia ovplyvnila ponožkový biznis hneď na viacerých úrovniach
  • Tím stojaci za značkou sa však rozhodol v týchto ťažkých časoch zabojovať a pre zákazníkov už pripravuje novinky

Fusakle sa po prepuknutí pandémie koronavírusu potýkali s náhlym zastavením činností prevádzky, neistotou či totálnym prepadom tržieb. Problémy spôsobilo aj odstavenie dodávateľských služieb . Nutná tak bola aj optimalizácia nákladov a kompletne nové hľadanie riešení a zmena plánov. Prísť muselo aj k prepúšťaniu zamestnancov.

„K nejakému prepúšťaniu sme museli pristúpiť aj my, no našťastie drvivú väčšinu kolegov sme schopní udržať. Výroby sme ponechali v minimálnej prevádzke, nechceli sme ich úplne odstaviť, a tak budeme schopní po uvoľnení opatrení znovu šíriť radosť, dokonca s novými aktuálnymi kolekciami,” vyjadril sa pre Startitup Ján Anguš- zakladateľ značky Fusakle. 

Gepostet von Fusakle.sk am Samstag, 14. September 2019

Ján Anguš však priznal, že táto situácia značke zároveň priniesla aj nové príležitosti. Fusakle rozbehli výrobu funkčných anatomických rúšok s vlastnými dizajnami. To sa značke podarilo už v priebehu štyroch týždňov, aj keď podľa majiteľa značky, bolo zo začiatku nutné boriť sa s množstvom produkčných problémov. 

🍉🍋🍍Naši dizajnéri trochu experimentovali a tak vo Fusaklabe vznikli Plamelón, Líškonanás a Krokocitrón. Ak sa odvážiš,…

Gepostet von Fusakle.sk am Dienstag, 21. April 2020

„Vytvorili sme najväčšiu kolekciu členkových ponožiek na našom trhu. Podarilo sa nám uviesť do života aj úplne nové „neviditeľné“ ponožky/ťapky, ktoré za pár dní predstavíme. Rozbiehame aj aktivity na podporu domáceho odevného priemyslu. Je toho ešte viac, teda budete vidieť, že sme sa nenudili,” prezrádza Ján Anguš.

Gepostet von Fusakle.sk am Donnerstag, 23. April 2020

Zakladateľ značky hovorí o tom, že táto kríza značku veľa naučila. Aj keď škody budú značné pre každého, Ján Anguš a jeho tím intenzívne komunikuje s ostatnými retailistami na Slovensku, nakoľko v tomto sektore funguje niekoľko tisíc ľudí.  Upozorňuje, že mnohých to žiaľ položilo, a nie všetci sú schopní odolávať následkom tejto doby. Zdôrazňuje, že veľmi nutná je pomoc od štátu, ktorá sa síce už rozbehla, no bude potrebné ju urýchliť a zintenzívniť.

⭐️Aj ty sa občas zasnívaš, aké to bolo, keď sme boli malí? A prvé, čo ti vybehne, sú Večerníčky? Zasväť svoje decká do…

Gepostet von Fusakle.sk am Samstag, 11. April 2020

„Či sa už jedná o povinnosti voči štátu, bankám alebo prenajímateľom. Základom je pochopiť, že sa to týka nás všetkých. Nie jednotlivcov. Jeden bez druhého nemôžeme fungovať. Preto sa na tom musíme podieľať všetci. My sme optimisti a veríme, že keď sa spojíme a vzájomne si pomôžeme, tak to dokážeme zvládnuť a dokonca vytvoriť niečo nové, lepšie,” hovorí.

Gepostet von Fusakle.sk am Montag, 11. Mai 2020

„Vďaka našej disciplíne sa nám darí s koronou úspešne bojovať, čo znamená možný návrat k novému normálu. Preto sme už aj my vo Fusakliach v plnom nasadení a pripravujeme sa na plnohodnotné fungovanie. Tešíme sa na všetkých a na nové projekty. Spolu to zvládneme,” dodáva Ján Anguš. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech