Slovenské skipasy poriadne zdraželi: Vieme, koľko zaplatíš v najväčších strediskách (VEĽKÝ PREHĽAD)

  • Tohtoročná lyžiarska sezóna je už v plnom prúde
  • Ponúkame ti prehľad cien v najväčších slovenských strediskách
Lyžiari v rade a zasnežovanie zjazdovky.
Ilustračné foto, TASR/Adriána Hudecová, TASR/Ján Krošlák
  • Tohtoročná lyžiarska sezóna je už v plnom prúde
  • Ponúkame ti prehľad cien v najväčších slovenských strediskách

Skipark Malinô Brdo – Ružomberok

Lyžiarske stredisko Skipark Malinô Brdo v Ružomberku poskytuje úchvatný výhľad na Liptovskú kotlinu a má desať kilometrov zjazdoviek. Väčšinu týchto svahov si viac užijú skúsenejší lyžiari.

Rovnako ako minulý rok, stredisko zaostáva v poskytovaní informácií o nadchádzajúcej sezóne v porovnaní s inými strediskami. Na začiatku decembra sa na ich webovej stránke nachádzali iba informácie o predaji sezónnych lístkov.

Na začiatku decembra sa dala celosezónna skipas karta získať za 299 eur. Skipark tiež predstavil sezónne lístky pre skialpinistov. Za cenu 99 eur poskytujú prístup na skialpinistické trasy cez stredisko a umožňujú dva výjazdy lanovkou denne.

Zatiaľ nie je zverejnený dátum otvorenia lyžiarskej sezóny. Cena jednodňového skipasu pre dospelého v minulej sezóne bola 24 eur mimo sezóny pri online nákupe a až 40 eur v top sezóne pri kúpe cez pokladňu. Ceny jednodňových lístkov pre dospelých v mimo sezóny predstavujú 28 eur pri kúpe cez pokladňu a 24 eur pri online nákupe. V top sezóne je to 42 eur pri kúpe cez pokladňu a 38 eur pri online nákupe.

Park Snow Donovaly

Lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly, situované na hranici národných parkov Nízke Tatry a Veľká Fatra, poskytuje lyžiarom 11 kilometrov zjazdoviek, 15 vlekov a lanoviek, a tiež 50 kilometrov bežeckých tratí.

Na Donovaloch je už lyžiarska sezóna v plnom prúde. Momentálne fungujú dva vleky: Buly Expres Záhradište a približovací vlek P2. Ako novinku ponúkajú pravidelné piatkové večerné zábavy s hudbou a tiež možnosť vyskúšať si Snooc Ski, špeciálne lyže, ktoré spájajú tradičné lyže a monolyžu so sedačkou na zjazdové lyžovanie.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PARK SNOW Donovaly (@donovaly)

Lyžiarsku sezónu otvorili 2. decembra. Cena jednodňového lístka pre dospelého v minulej sezóne bola 35 eur počas hlavnej sezóny, ak si lístok kúpili online, a až 47 eur počas top sezóny medzi sviatkami, ak si lístok kúpili cez pokladňu. V novej sezóne si za jednodňový lístok pre dospelého účtujú rovnaké ceny.

Lyžiarske stredisko Jasná – Nízke Tatry >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Forbes, bachledka.sk, oravasnow.eskipass.sk, skipark.sk, gopass.travel.sk, kubinska.sk, kopeczabavy.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá