Slovenské startupy majte sa na pozore, prichádza šanca získať veľkú investíciu

  • Do niektorých startupov na Slovensku môžu čoskoro naliať poriadny balík peňazí.
standing-meeting
  • Do niektorých startupov na Slovensku môžu čoskoro naliať poriadny balík peňazí.

Venture kapitálový fond Springtide Ventures, sídliaci v Prahe, oznámil zámer preinvestovať v najbližších troch rokoch do startupov v strednej Európe a Izraeli 40-60 miliónov eur. Vďaka týmto investíciam sa tak zrejme stane jedným z najväčších fondov v strednej Európe.

Screen Shot 2016-04-04 at 11.10.40

foto: springtide.cz

 

Kedy máš šancu? Najväčšie nádeje si môžu robiť startupy, ktoré sa chystajú na expanziu do zahraničia a fungujú 1-2 roky. Podľa informácií na webstránke Springtide by sa jednotlivé investície mali pohybovať v hodnotách od 1 do 5 miliónov eur.

 

Čo to môže znamenať pre slovenské startupy? Tu sa nehrá o drobné, v banku sú sumy, ktoré môžu extrémne nakopnúť akékoľvek podnikanie a získať takúto sumu môže byť pre niektoré startupy definitívnym krokom smerom k úspechu. Ten samozrejme závisí primárne od práce, no so stabilnou podporou sa funguje hneď lepšie.

 

Ťažko povedať, ktoré slovenské startupy by si investíciu zaslúžili. Springtide Ventures chce investovať celkovo do 15-20 startupov, preto nám zostáva veriť, že nájdu potenciál aj pod Tatrami. 

Springtide Ventures je investičný fond pod hlavičkou finančnej skupiny KKCG Karla Komáreka.

 

Tím Springtide Ventures

Screen Shot 2016-04-04 at 11.09.56

Screen Shot 2016-04-04 at 11.10.07

foto: springtide.cz, zdroj titulnej fotografie: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech