Slovenské železnice zavádzajú novinku, KINOVOZEŇ s tulivakmi a popcornom

  • Slovenské vlakové vozne sa aspoň na chvíľu stanú pohodlným miestom s príjemnou atmosférou.
kinovozen
facebook.com/ZSSK.sk/
  • Slovenské vlakové vozne sa aspoň na chvíľu stanú pohodlným miestom s príjemnou atmosférou.

Železničná spoločnosť Slovensko znova prekvapuje. Aj keď mnohí z nás by radšej ocenili pár nových neroztrasených vozňov, dostaneme niečo iné. Vrámci Art Festu Košice sa ZSSK rozhodla medzi svoje vozne zamiešať aj kinovozeň s tulivakmi a popcornom. Od 16. júna do 24.júna si tak budeš môcť vo vlaku užiť ďalšou formu zážitku.


 

Kinovozeň bude vlastne bežný upravený vozeň, ktorý má  jazdiť počas festivalu denne v rýchlikoch R 609 Spišan (Bratislava 13:55 – Košice 19:52) a R 602 Čingov (Košice 06:08 – Bratislava 12:05). Kino si bude môcť v jednom vozni vychutnať 26 ľudí. Na dvoch veľkých obrazovkách si tak budeš môcť užiť filmy, ktoré sú súčasťou AFF.

Usadiť sa budeš môcť v pohodlných tulivakoch, pričom každý bude mať k dispozícii aj miesto na sedenie vo vozni 2. triedy. Diváci v kinovozni dostanú navyše aj popcorn a minerálku.

Cestovné lístky do tohto „pojazdného kina“ sú v predaji od 1. júna 2017 v pokladniciach ZSSK vybavených systémom KVC ako lístky do 2. triedy s povinnou miestenkou do KINOVOZŇA. Cena je 1 € a bude možné si ju zakúpiť k akémukoľvek cestovnému lístku.

„Sme radi, že sa ZSSK stala súčasťou tak úspešného kultúrno-spoločenského podujatia, akým je Art Film Fest Košice,“ hovorí Eva Konečná, vedúca oddelenia marketingu a obchodu ZSSK.

„Náš špeciálny KINO vozeň prepraví počas deviatich festivalových dní stovky cestujúcich, premietnu sa v ňom desiatky zaujímavých filmových titulov súčasnej slovenskej a svetovej kinematografie,“ dodáva Konečná.

Art Film Fest sa od roku 2016 presunul z Trenčianskych Teplíc do Košíc najmä kvôli vhodnejšej infraštruktúre. Košice sú kultúrnym a ekonomickým centrom východu Slovenska a ideálnou lokalitou pre usporiadanie filmového festivalu. Art Film Fest sa bude konať v centre Košíc, sprievodný program pre širokú verejnosť sa uskutoční na košickej Hlavnej ulici. Filmy sa budú premietať v priestoroch Kunsthalle, Kulturparku, kina Slovan, kina Úsmev, Tabačky Kulturfabrik a Amfiteátra. Program je naozaj pestrý tak to nepremeškaj.

zdroj:TS/ZSSR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech