Slovenského stredoškoláka dnes pozná celý svet. Vďaka jedinej fotografii

  • Alec Borový, 16-ročný Slovák, si získal vo svete vďaka svojmu koníčku množstvo fanúšikov
  • Populárna značka Instagramu a sociálna sieť zároveň, VSCO, vybrala jeho minimalistické zábery do svojho tohtoročného top výberu
  • Alec získal aj Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu
stephen-kennedy-552442-unsplash
Ilustračná fotografia/Unsplash
  • Alec Borový, 16-ročný Slovák, si získal vo svete vďaka svojmu koníčku množstvo fanúšikov
  • Populárna značka Instagramu a sociálna sieť zároveň, VSCO, vybrala jeho minimalistické zábery do svojho tohtoročného top výberu
  • Alec získal aj Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu

VSCO je fotografická spoločnosť, ktorá vytvára kreatívne nástroje pre svoju umeleckú komunitu (tú už v roku 2016 tvorilo približne 30 miliónov ľudí) a za svoj cieľ si dáva vzdelávať a inšpirovať všetkých, ktorí chcú posúvať svoj umelecký potenciál. Práve v tomto roku sa vďaka nej opäť viac ľudí dozvedelo, kde sa na mape sveta nachádza naše malé Slovensko. Konkrétne vďaka šikovnému gymnazistovi, 16-ročnému Alecovi z Dubnice nad Váhom.

Alecova minimalistická snímka citrusov ukrytých za pohármi s vodou zaujala natoľko, že sa dostala do výberu tých najlepších snímok nachádzajúcich sa na tejto platforme.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alec (@borovyalec),

Alecov profil na Instagrame rozhodne stojí za to, no to nie je všetko. Za svoju intenzívnu prácu si vyslúžil ocenenie, Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu. Tú práve včera v Gbeľanoch odovzdal až 240 študentom britský veľvyslanec v SR Andrew Garth. Mladí ambiciózni ľudia pre získanie ocenenia, ktoré založil princ Philip, manžel britskej kráľovnej, musia na sebe pracovať intenzívne a dlhodobo.

Mladý človek, ktorý chce získať bronzovú cenu v programe Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu, musí na sebe vytrvalo pracovať a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent, športovať, zlepšovať okolie dobrovoľníctvom a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu. Program môže absolvovať vo svojej škole či v otvorenom miestnom centre,“ vysvetlila manažérka Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu Slovensko Andrea Vrbovská.

O skutočne významné ocenenia šikovní Slováci nemajú núdzu. Za zmienku stojí napríklad gastronomický Oscar značky Slowlandia z Nitry (viac si prečítaš TU), ušla sa nám aj Nobelova cena v oblasti enviromentalistiky (viac čítaj TU), máme svetovú jednotku v športe, o ktorom si možno ani len nepočul (viac nájdeš TU) a o tom, že máme čo povedať aj v oblasti špičkového alkoholu taktiež niet pochýb (čítaj TU).

Takže ak máš vo svojom okolí šikovného človeka či začínajúci startup, ktorý má zmysel, neváhaj a daj nám vedieť.

Zdroj: VSCO, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK