Slovenský Aeromobil má vážneho konkurenta

  • Firma Icon predstavila nový model osobného lietadla. Medzi hlavné prednosti modelu A5 patrí jeho nízka cena a jednoduchosť riadenia.
model A5 prezentačná foto
  • Firma Icon predstavila nový model osobného lietadla. Medzi hlavné prednosti modelu A5 patrí jeho nízka cena a jednoduchosť riadenia.

Spoločnosť Icon sa zamerala na jediný produkt, ktorým je model A5. Jeho prvú verziu firma po prvýkrát predstavila verejnosti v roku 2008. V súčasnosti získali potvrdenie o leteckej spôsobilosti, ktorý udeľuje Federálny úrad pre letectvo v USA.

Osobné lietadlo spoločnosti Icon dokáže štartovať a pristávať zo zeme, ako aj z vodnej hladiny. V prípade ohrozenia dokáže vypustiť obrovský padák, ktorý dopraví lietadlo bezpečne na zem.

model A5

Nový model A5 dokáže bez problémov pristáť aj na vode.

 

Expedícia modelu A5 sa uskutoční už v tomto roku. Podľa spoločnosti je momentálne k dispozícii okolo tisícpäťsto modelov. Jeho cena tak nakoniec klesne na stodeväťdesiatsedem tisíc amerických dolárov. Vynálezca Aeromobilu Štefan Klein v našom článku prezradil cenu Aeromobilu, ktorá sa pohybuje na úrovni päťstotisíc eur a viac. Je teda zrejmé, že nový model A5 je cenovo zaujímavejší a dostupnejší.

Model A5 je novým druhom lietadla, ktorý je limitovaný váhou, rýchlosťou a maximálne dvoma sedadlami. Samotné kabíny nie sú konštruované, aby sa nachádzali pod vysokým tlakom. Na jednej strane je ich výroba jednoduchšia, ale na druhej strane sú obmedzené na nižšiu výšku letu. Hlavnou myšlienkou nového druhu lietadiel je, že sú efektívne a ľahko ovládateľné.

model A5 interier

Interiér osobného lietadla A5.

 

Ovládanie nového druhu lietadla je podľa portálu The Verge jednoduché. Celovečerné sledovanie dvoch sérií House of Cards vám zaberie viac času ako výučba riadenia modelu A5.

Podľa zakladateľa a riaditeľa spoločnosti Icon Kirka Hawkinsa má aj vládny úrad zásluhu na vytvorení nového druhu lietadla. „Letecké odvetvie bolo dlhé roky preregulovaným miestom. Federálny úrad pre letectvo sa to snažilo napraviť. V roku 2004 úrad otvoril nebo pre spomínaný nový druh lietadiel a zaviedol menej náročnú úroveň licencie. Hlavnou myšlienkou tak bolo priniesť späť zábavu do lietania tvrdí, pre portál The Verge, K. Hawkins.

model A5 let

Zdroj: theverge.com, businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech