Slovenský Guacam chce zmeniť svet monitorovacích systémov. Podpor ich na Indiegogo!

  • Guacam je monitorovací systém založený na cloude, ale tiež platforma, ktorá zmení bežné kamery na inteligentné zariadenia.
image_1448709071.png
  • Guacam je monitorovací systém založený na cloude, ale tiež platforma, ktorá zmení bežné kamery na inteligentné zariadenia.

 

Projekt Guacam as skladá z dvoch častí. Guacam, čo je cloudová platforma pre bezpečné monitorovanie a sledovanie diania z ľubovoľného miesta na Zemi (prirodzene, ak máš internet) a Guabox je inteligentná HD kamera, ktorá však slúži aj ako ústredňa pre USB, či IP kamery, z ktorých dokáže spracovať obraz a premeniť ich tak z jednoduchých primitívnych videokamier na smart zariadenia. Vyhodnocuje video, snímaný zvuk a dáta zo senzorov, na základe ktorých dokáže generovať alarmy odosielané napríklad priamo do tvojho smartfónu. To najlepšie na Guaboxe? Jedná sa o opensource platformu aj hardwér, ktorý si postavíš aj doma. Možno to znie trocha komplikovane, ale nezúfaj, pre svoju Indiegogo kampaň si tím vytvoril skvelé video, v ktorom všetko vysvetľuje.

 

 

Filozofia Guacam je odlišná od bežných smart bezpečnostných kamier. Ostatné projekty sú väčšinou založené na jednom zariadení, ktoré má za úlohu snímať, vyhodnocovať a umožniť monitorovanie na diaľku. To však našincom nestačilo. Rozhodli sa Guabox a Guacam vytvoriť tak, aby dokázalo komunikovať s existujúcimi zariadeniami na trhu a šetriť tak peniaze.

Nejedná sa však o projekt v plienkach, tím svoje algoritmy a platformu testoval vyše 12 mesiacov, aby vychytal chybičky a falošné alarmy. Umožnením pripojenia ľubovoľných externých USB kamier, ktoré kúpiš v najbližšom počítačovom obchode tiež znížili cenu, za ktorú si zákazník obstará multikamerový monitorovací systém. Stačí si zakúpiť ich zariadenie Guabox a pripojiť k nemu tú prvú kameru, ktorú v obchode nájdeš. A je to!

 

 

To najlepšie, čo tento projekt ponúka je aplikácia Guacam, ku ktorej zariadenie Guabox ani nepotrebuješ. Stačí ak máš na stole starý počítač, alebo notebook, nainštaluješ aplikáciu a je to! Guacam automaticky vyhľadá všetky pripojené kamery a začne z nich odoberať video feed! Easy!

Projekt môžeš podporiť na Indiegogo, kde sa slovenský tím rozhodol vyzbierať skromnú čiastku (podľa môjho názoru má tento projekt omnoho väčší potenciál) $45 000 dolárov. Nedá mi nepochváliť video, ktoré samo o sebe poslúži ako krátky animák. Je prepracované a sympatické. Čo mi v ňom však chýba je autor projektu. A toto sa opakuje pri mnohých našich crowdfundingových kampaniach. Neviem prečo (okrem dôvodu vo videu) projekt vznikol. Možno je to spomenuté v dlhom texte, ktorý popravde nie je úplne jasný a možno podáva myšlienku trocha ťažkopádne, ale na druhej strane podrobne, ale vždy je lepšie, keď je projekt podaný osobou, ktorá ho vymyslela a má preň najväčšie zapálenie.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech