Slovenský milionár prispeje na boj s koronavírusom niekoľko miliónov eur 

  • Priemyselný magnát a štvrtý najbohatší Slovák, Milan Fiľo, prispeje na pomoc v boji s pandémiou koronavírusu sumou 3 milióny eur
  • Majetok prezidenta a predsedu predstavenstva ECO-Investment odhaduje Forbes na 670 miliónov eur
fan
TASR
  • Priemyselný magnát a štvrtý najbohatší Slovák, Milan Fiľo, prispeje na pomoc v boji s pandémiou koronavírusu sumou 3 milióny eur
  • Majetok prezidenta a predsedu predstavenstva ECO-Investment odhaduje Forbes na 670 miliónov eur

O investícii na boj s pandémiou, ktorá zasiahla aj našu krajinu, informoval portál Teraz.sk.

Do slovenských nemocníc v týchto dňoch taktiež vyrážajú kamióny naložené papierovou hygienou. Nedostatkový toaletný papier, hygienické vreckovky a papierové utierky od SHP Group zo skupiny ECO-Investment postupne dostanú v rámci pomoci nemocnice v Ružomberku, Banskej Bystrici, Brezne a na Myjave. Spoločnosť o tom informuje na svojom webe.

„Napriek pandémii robíme všetko pre to, aby naše závody dokázali zabezpečiť všetky potreby a nároky zákazníkov. Každý v tejto ťažkej dobe pomáha, ako vie. Myslíme na tých, ktorí potrebujú pomoc a tiež na tých, ktorí sú doslova v prvej línii v boji s vírusom. Dodávky s výrobkami odosielame v niekoľkých fázach do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb. Snáď naša pomoc aspoň čiastočne odľahčí inštitúcie a zariadenia, ktoré majú v týchto dňoch plné ruky práce,” povedal prezident a predseda predstavenstva ECO-Investment, a.s. Milan Fiľo.

NOVINKY NA KLINIKE VNÚTORNÉHO LEKÁRSTVAPri príležitosti európskeho mesiaca osvety o kolorektálnom karcinóme Ústredná…

Gepostet von Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica am Dienstag, 26. März 2019

ECO-Investment, a.s. je súkromná investičná a holdingová spoločnosť so sídlom v Prahe. Spoločnosť má transparentnú majetkovú štruktúru a reputáciu na trhu. Bola založená v roku 1996 a má za sebou viac ako 20 rokov úspešného pôsobenia na trhu. Investuje prevažne na Slovensku a v Českej republike. Portfólio spoločnosti zahŕňa investície v papierenskom, obalovom priemysle, energetike, nehnuteľnostiach a službách. 

Proti koronavírusu chcú bojovať aj investičné skupiny, ponúkajú milióny eur

Viacero veľkých firiem a skupín už informovalo, že pomôže v boji proti koronavírusu. Aktuálne sa k nim pridali aj investičné skupiny J&T a Penta, či Energetický a průmyslový holding (EPH). Slovensku a Česku darujú ochranné pomôcky a zdravotnícky materiál v sume 8 mil. eur, pričom polovica z tejto sumy pripadne Slovensku a druhá polovica Česku, informuje SITA.

Rozdeľovať ich budú Nadácia J&T, EPH, Nadácia EPH, Nadácia JOJ a Nadácia Poštovej banky v úzkej kooperácii s krízovými štábmi oboch krajín.

Ako uviedol jeden zo zakladateľov J&T Patrik Tkáč, využili kontakty v Číne a prostredníctvom partnerov sa pokúsili zabezpečiť pre obe krajiny aspoň to najpotrebnejšie. „Niektoré objednávky materiálu, za ktorý sme už zaplatili prvé štyri milióny, máme potvrdené a hľadáme spôsob, ako ho dostať do krajiny. Doprava sa však ukazuje ako jeden z najväčších problémov a nie je vylúčené, že napokon budeme musieť požiadať pri získavaní povolení o spoluprácu vlády,“ doplnil Tkáč.

Rozhodli sme sa pomôcť v boji s koronavírusom.✌Podrobnosti sa dočítate v článku.

Gepostet von J&T BANKA SK am Mittwoch, 18. März 2020

V boji s novým koronavírusom vynaloží investičná skupina Penta viac ako 15 mil. eur. Peniaze pôjdu na nákup špeciálneho zdravotníckeho materiálu a ochranných pomôcok, ako aj na nákup rapid testov COVID 19. Avšak prostriedky sa použijú aj na okamžité investície do zdravotníckych zariadení a lekární. Dôvodom je reprofilácia nemocníc, či technické úpravy.

Najbližšie by Penta mala do Čiech a na Slovensko doviezť približne 3,5 milióna ochranných pomôcok, vrátane žiadaných respirátorov FFP3 a FFP2. Rovnako už má záväzne objednané a pripravuje dovoz tzv. rapid testov z Číny, ktoré by umožnili rýchlo otestovať 100 tisíc ľudí.

„Sme pripravení pomôcť s rýchlym otestovaním ľudí v plnej súčinnosti s krízovým štábom. Projekt testovania môžeme plošne spustiť vo všetkých našich nemocniciach a poliklinikách tak, aby sme pomohli zvýšiť potrebné kapacity na testovanie,“ povedal spolumajiteľ skupiny Penta zodpovedný za zdravotníctvo Eduard Maták.

Zdroje: SITA, teraz.sk, forbes.sk, ecoinvestment.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK