Slovenský projekt Watchmen of Destiny vyzbieral na Kickstarteri 55tisíc dolárov

  • Na Slovensku nie je mnoho ľudí, ktorý sa odvážili skúsiť svoje štastie prostredníctvom Kickstarteru. Miesta, kde sa aj tvoj startup môže ľahko stať skutočnosťou, ako aj v prípade Lukáša Litvaja.
Screen Shot 2016-04-15 at 14.38.55
  • Na Slovensku nie je mnoho ľudí, ktorý sa odvážili skúsiť svoje štastie prostredníctvom Kickstarteru. Miesta, kde sa aj tvoj startup môže ľahko stať skutočnosťou, ako aj v prípade Lukáša Litvaja.

Mladý slovák založil pred rokom a pol projekt s názvom Watchmen Destiny. Za krátky čas dokázal vyzbierať päťdesiatpäť tisíc dolárov! (z cieľových 16 000) na podporu jeho kartovej stolovej hry. Zaujímavá strategická hra je vytvorená jeho vlastnou grafickou tvorbou. Táto hra je určená predovšetkým pre nadšencov strategických kartových hier. Ponúka tiež dramatický vývoj počas hrania, ktorý ťa vtiahne do jeho zaujímavého deja.

Magické postavy a čarovný dej

Príbeh tejto hry sa odohráva v prostredí kúzelného stromu, na ktorom rastie zvláštne ovocie, dodávajúce jeho obyvateľom čarovnú moc. Kráľ Rowan si kráľovstvo chce ustrážiť pred inými kráľovstvami, ktoré chcú získať tento poklad. Preto zvolá 7 najlepších strážcov, a dá im úlohu zostaviť tú najlepšiu armádu. No uspieť môže iba jeden.

Screen Shot 2016-04-15 at 14.39.45

foto: kickstarter.com

Hra Watchmen of Destiny je kartová hra pre 2-5 osôb starších ako 12 rokov. Tvojou úlohou ako hráča bude najať si 7 strážcov, ktorí budú chrániť tvoje kráľovstvo. Watchmen, ktorého si zvolíš, môže mať rôzne podoby ako napríklad pes, mačka, vydra, sova a králik. Každý z nich má svoj charakter ako bojovník, zabijak ninja, mág a lovec. Každá rola má špecifické schopnosti, ktoré ti na konci môžu strategicky pomôcť pri ochrane kráľovstva.

WOD

foto: kickstarter.com

Hra pre celý svet

Zbierka na túto zaujímavú hru 13. Apríla skončila. Momentálne si môžeš zakúpiť základnú hru alebo rovno vylepšenú verziu s rozšírením priamo na tomto linku. Dostupné sú tiež doplnky. Základné balenie obsahuje spolu okolo 150 kariet, ktoré postupne pribúdajú s rastúcim počtom fanúšikov a aktualizácií. Nájdeš tam návod v rôznych jazykoch, karty hrdinov a karty pomôcok ako čarovné nápoje a štíty. Lukas dal aj vdaka vyzbieranym peniazon na Kickstarteri prelozit pravidlá hry aj do rôznych jazykov. Hra je momentálne dostupná nie len v anglickom, ale už aj vo francúzskom, nemeckom, španielskom, ruskom a taktiež českom jazyku.

Táto hra má už teraz veľa fanúšikov, ktorí netrpezlivo čakajú na pokrok a ďalšie pribúdajúce vychytávky. Podľa tých, ktorí túto hru už vyskúšali je Watchmen of Destiny nenáročná zábavná hra. Veľmi pozitívne hodnotenia získala aj za grafický design.

Zdroj: Kickstarter.com, zdroj titulnej fotografie: youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech