Slovnaft BAjk navýšil ceny, no sľubuje aj zlepšenie kvality služieb

  • Slovnaft BAjk zverejnil cenník, ktorý bude platný od 1. apríla tohto roku
  • V ponuke nájdeš ročný, mesačný, ale aj krátkodobý - denný program
  • Problémom môžu byť pomerne vysoké ceny za službu, ktorá doposiaľ stála ľudí len 1 euro
bikerr
wikipedia.org-Wizzard, pixabay.com
  • Slovnaft BAjk zverejnil cenník, ktorý bude platný od 1. apríla tohto roku
  • V ponuke nájdeš ročný, mesačný, ale aj krátkodobý - denný program
  • Problémom môžu byť pomerne vysoké ceny za službu, ktorá doposiaľ stála ľudí len 1 euro

Program KLASIK

Ročný ťa bude stáť 29,40 eur a mesačný 9 eur. Oba programy zahŕňajú neobmedzený počet jázd do 30 minút a kredit v hodnote 0,6 eur. Jazdy dlhšie ako pol hodinu sú spoplatnené sumou 12 centov za každých ukončených 6 minút jazdy a odpočítavajú sa z kreditu. Ten je po vyčerpaní potrebné dobiť.

 

Denný program

Jednorázový denný program si zakúpiš za 6 eur. V tomto prípade dostaneš PIN kód, ktorý bude platný 24 hodín, počas ktorých môžeš využívať službu bikesharingu. Pri jednorazovom programe ti bude zablokovaný depozit v hodnote 70 eur.

V cene máš neobmedzený počet jázd v celkovom čase 12 hodín, potom bude využívanie bicyklov spoplatnené sumou 12 centov za každých ukončených 6 minúť jazdy. Suma sa odpočíta z depozitu, jeho nespotrebovaná časť sa ti vráti na účet.

Program PREMIUM

Tento program je určený pre intenzívnych užívateľov a jeho cena je 38,40 eur –  pokryje jazdy do 60 minút a zahrnie kredit v hodnote 2,40 eur. Poplatky pri prekročení limitu jazdy nad 60 minút sú rovnaké ako pri ostatných programoch. Ak máš kartu ISIC, ITIC a EURO26 môžeš využiť zľavu na ročný program a požičiavať si žlté bicykle za cenu 19,20 eur.

Všetky PIN kódy, ktoré si zakúpiš počas testovacej prevádzky budú platné do 30. apríla. Od mája ich môžeš použiť len ak si vo svojom profile predĺžiš promo program jedným z programov pre aktuálnu cyklistickú sezónu. V takomto prípade ti nespotrebovaný kredit z testovacej prevádzky neprepadne a pripočíta sa ti ku kreditu novej zvolenej služby.

Študenti, učitelia a mladí ľudia si svoj promo program nebudú môcť predĺžiť. V ich prípade bude potrebné kúpiť si nový program s využitím čísla ISIC, ITIC alebo EURO26 karty. Kredit z testovacej prevádzky neprepadne ani im, nakoľko prevádzkovateľ pripravuje funkcionalitu, vďaka ktorej si užívatelia budú môcť prenášať kredit medzi jednotlivými programami vo svojom profile na stránke služby alebo v mobilnej aplikácii.

Veľké pláný na nadchádzajúcu sezónu 

Do systému Slovnaft BAjk sa od začiatku služby registrovalo viac než 41-tisíc užívateľov, ktorí spolu spravili viac ako 220 000 jázd. Okolo tejto služby sa už minulú sezónu vytvorila aktívna komunita ľudí.

Aj vďaka nim sa podarilo zjednodušiť uzamykací systém na bicykli, upraviť komunikáciu na displeji bicykla, sprehľadniť zobrazovanie počtu bicyklov na webe, rozšíriť kompetencie infolinky, posilniť smart zámok a zvýšiť jeho spoľahlivosť. Taktiež boli nasadené sedačky aj pre vyššie osoby a zjednodušila sa orientáciu užívateľa v rámci jeho online profilu. V druhej polovici apríla bude k dispozícii užívateľom aj mobilná aplikácia.

V priebehu apríla bude k dispozícii flotila s približne 400 bicyklami. V jarných mesiacoch pribudnú aj nové dokovacie stanice v  štyroch mestských častiach, v ktorých systém momentálne funguje. Posun nastal aj pri riešení problému „ghost bajkov,“ ktorý v očiach užívateľov znižoval spoľahlivosť tejto služby. Podarilo sa znížiť chybovosť pri zobrazovaní dostupných bicyklov asi o 50% a očakáva sa, že s ďalšou aktualizáciou firmwaru sa toto percento počas najbližších mesiacov ešte zníži.

zdroj: slovnaftbajk.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech