SmartHalo – Premeň svoj starý bicykel na smartbike

  • SmartHalo je inteligentný doplnok pre bicykle, ktorý pomáha sústrediť sa na to, na čom záleží najviac, na cestu.
image_1447671758.jpeg
  • SmartHalo je inteligentný doplnok pre bicykle, ktorý pomáha sústrediť sa na to, na čom záleží najviac, na cestu.

 

Tento projekt bol úspešný na Kickstarteri, kde do dvoch dní vyzbieral dokonca dvojnásobok cieľovej sumy. Tí, ktorí zmeškali šancu podporiť tento nápad majú možnosť preobjednať si produkt za uvádzaciu cenu 119 dolárov. Tento gadget využijú najmä mestski cyklisti, ktorým spríjemní každodenné používanie ich obľúbeného dopravného prostriedku.

 

  

Funguje jednoducho, po pripevnení na stred držadiel a spárovaní so smartfónom je pripravený na použitie. Medzi jeho hlavné funkcie patrí:

 

  • Navigácia: Po zadaní cieľa v smartfóne naplánuje optimálnu trasu a LED diódy umiestnené po jeho obvode ťa budú smerovať počas cesty. Upozorňujú cyklistu kedy treba odbočiť a rozsvietia sa na zeleno po dorazení do cieľa.

  • Štatistiky: Ukladá údaje o každej jazde, zaznamenáva dáta hneď po tom, ako zariadenie zaznamená pohyb. Medzi číslami si vieš nájsť čas strávený na ceste, prejdenú vzdialenosť ale aj množstvo spálených kalórií.

  • Svetlo: Zabudované diódy v prednej časti o svietivosti 250 lumenov sa rozsvietia hneď ako zapadne slnko. Vďaka vojenskému zámku toto svetlo z odstaveného bicykla už nikto tak ľahko neukradne.

 

 

  • Upozornenia: Notifikuje o prichádzajúcich hovoroch, ktoré niekedy ostávajú nepovšimnuté, ak máš mobil bezpečne odložený. Ale predsa radšej zastav, ak si potrebuješ vybaviť telefonát. Taktiež upozorní na zmenu počasia, ak prichádza búrka dozvieš sa o tom v predstihu a trasu si vieš zmeniť.

  • Alarm:  Krádeži nezabráni ale okamžite ako zaznamená pohyb, hoci len malé chvenie, bez toho aby si bol pri tom ti dá vedieť. Ak pri sebe nemáš smartfón, alarm sa dá zrušiť aj iným, zaujímavým spôsobom, dohodnutým poklepaním v sekvencii po jeho vrchnej časti. Čosi ako morzeovka.

 

Čo k tomu dodať ? Podarený nápad a úspešná realizácia znamenajú, že si ľudia po celom svete už čoskoro budú užívať tento dizajnový multifunkčný doplnok. Batéria s niekoľkotýždňovou výdržou nás nebude otravovať každý druhý deň, a keby predsa, pripojenie USB konektora to vyrieši. Samozrejmosťou je IOS a Android kompatibilita, to všetko za myslím si, že rozumnú cenu.

 

 zdroj: kickstarter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech