Smer tancuje tak, ako píska Danko, ide mu o vytrhnutie Slovenska z NATO, tvrdí Ivan Korčok

  • Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) vyzval Roberta Fica (Smer-SD) nech nepolitikárči
  • Je smutné, keď Smer ešte stále tancuje tak, ako píska Andrej Danko, tvrdí
pjimage - 2022-01-10T085555.217
TASR/Jaroslav Novák TASR/Martin Baumann
  • Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) vyzval Roberta Fica (Smer-SD) nech nepolitikárči
  • Je smutné, keď Smer ešte stále tancuje tak, ako píska Andrej Danko, tvrdí

Navrhovaná dohoda o obrannej spolupráci Slovenska a USA podľa ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) nijako neohrozuje suverenitu Slovenska.

Zahraničnopolitické a bezpečnostné postavenie Slovenska ohrozuje skôr politika strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD). V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Strane Smer-SD ide podľa Korčoka v prípade dohody o obrannej spolupráci Slovenska a USA o to, o čo išlo Vladimírovi Mečiarovi v roku 1997, keď organizoval referendum o vstupe do NATO a o rozmiestnení jadrových zbraní.

„Rovnako, ako sa Mečiar išiel pýtať na členstvo v NATO, keď vedel, že Slovensko pozvánku nedostane, presne tak isto ide Robert Fico organizovať referendum o základniach USA. Veľmi dobre pritom vie, že na Slovensku nikdy na základe obrannej dohody žiadne základne nevzniknú,“ povedal šéf slovenskej diplomacie.

Korčok stranu Smer-SD vyzval, nech nepolitikárči s bezpečnosťou štátu a nech vysvetlí, ako sa môže dohoda, ktorú uzavrelo aj Poľsko či Maďarsko, stať hrozbou pre suverenitu Slovenska.

„Smeru ide o vytrhnutie Slovenska z NATO. Nejde o našu suverenitu, ale o to, ako vraziť klin medzi nás a spojencov, aj medzi nás a Maďarov a Poliakov. Je smutné, keď Smer ešte stále tancuje tak, ako píska Andrej Danko,“ uzavrel šéf slovenskej diplomacie.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie