Rodičovský dôchodok je tu: Až 800 000 ľudí čoskoro dostane eurá navyše

  • Sociálna poisťovňa informuje o tom, že začala rozhodovať o nároku na rodičovský dôchodok
  • Týka sa to však zatiaľ iba jednej skupiny ľudí
sociálna poisťovna, peniaze
Ilustračný obrázok, TASR/Martin Baumann, Unsplash/Markus Spiske
  • Sociálna poisťovňa informuje o tom, že začala rozhodovať o nároku na rodičovský dôchodok
  • Týka sa to však zatiaľ iba jednej skupiny ľudí

Sociálna poisťovňa na svojom webe informuje o tom, že začala rozhodovať o nároku na rodičovský dôchodok. To sa však momentálne týka iba nových žiadateľov o priznanie starobného dôchodku, o ktorých SP rozhoduje po 28. februári. 

Rozhodnutie o priznaní dôchodku spolu s rozhodnutím o rodičovskom dôchodku bude doručovať v najbližších dňoch. Údaje z vyhlásení, na základe ktorých dieťa odoprelo biologickému rodičovi nárok na rodičovský dôchodok alebo ho presmerovalo na náhradných rodičov, Sociálna poisťovňa už spracovala.

Týchto vyhlásení bolo viac ako 19,5-tisíc. V ich dôsledku viac ako 19-tisícom dôchodcom nárok na rodičovský dôchodok nevznikne. Na základe prejavenej vôle ho však dostane 400 náhradných rodičov.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak uviedol, že dnešným dňom začne SP vyplácať rodičovský dôchodok. Rezort odhaduje, že nárok naň bude mať v roku 2023 približne 800-tisíc dôchodcov. 

„Im vďaka nemu zvýšime dôchodky o desiatky eur. Tento rok dostanú seniori rodičovský dôchodok v jednej sume za celý rok. V budúcom roku už bude rozdelený k mesačnému dôchodku. Ďakujem kolegom zo Sociálnej poisťovne za mimoriadne nasadenie, ktoré venujú nielen zabezpečeniu rodičovského bonusu, ale aj generálneho pardonu a ďalších opatrení na pomoc ľuďom,“ dodal.

Takáto suma cinkne dôchodcom na účet

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá