SolPad Mobile predstavuje prvý prenosný solárny panel so zabudovanou batériou

  • Načo so sebou ťahať solárne panely a batérie samostatne, keď môžeš mať všetko v jednom.
  • Načo so sebou ťahať solárne panely a batérie samostatne, keď môžeš mať všetko v jednom.

Slnečná energia má potenciál stať sa energiou budúcnosti, ale len málo ľudí a podnikov si môže dovoliť do tejto technológie investovať. To je dôvod, prečo je posledná inovácia spoločnosti SolPad tak zaujímavá. Nový SolPad Mobile je prvý osobný prenosný solárny panel schopný poskytovať elektrickú energiu kdekoľvek.

Vyvinutý na „demokratizáciu“ obnoviteľnej energie pre všetkých spotrebiteľov, 11 kilový vynález má zabudovaný akumulátor a výstupný výkon, ktorý prevyšuje akékoľvek iné prenosné solárne zariadenie vo svojej triede.

Okrem toho je schopný poskytovať čistú energiu pre „nevyužitý trh“ domácich nájomcov, vrátane obyvateľov malých domčekov a ľudí žijúcich v karavanoch. Jedno zariadenie sprístupní čistú a spoľahlivú energiu všetkým a zároveň poskytuje nástroje potrebné na zhromažďovanie, skladovanie, konverziu a správu solárnej energie.

Slnečná energia zaznamenala priemernú ročnú mieru rastu 68 %, ale spotrebitelia ju kvôli ekonomickým výzvam neprijali na masovej úrovni. Vybavená týmito vedomosťami sa spoločnosť so sídlom v Kalifornii rozhodla vyvinúť prvý plne integrovaný systém, ktorý dokáže poskytnúť všetko v jednom.

Hoci SolPad nie je lacný (cena v USA je na úrovni 1800 dolárov), investícia stojí za to. Napájací systém generuje toľko energie, koľko potrebuješ, a zaisťuje minimálne straty, pričom zvyšuje dostupnú energiu v sieti. Pomocou aplikácie v smartfóne môžeš sledovať, spravovať a automatizovať spotrebu energie. SolControl tiež uprednostňuje zariadenia, ktoré by mali dostávať osobnú solárnu energiu na základe toho, kedy ich zvykneš zapnúť a vypnúť.

foto: solpad.com

SolPad panely dokážu ukladať slnečnú, ale aj sieťovú energiu. Podľa tlačovej správy: „Umiestnením batérie hneď k solárnemu panelu sa znižujú alebo úplne odstraňujú neefektívnosti prenosu a konverzie. Pretože samotné solárne články a batéria sú v každom paneli SolPad Pro X pri sebe, je použitá batéria s nízkym napätím, vďaka čomu sú panely bezpečnejšie a účinnejšie ako staré solárne systémy.“

zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech