Spacespy: Slovenská sociálna sieť, ktorej záleží na jej členoch a podelí sa s nimi o zárobok

  • Ak ste ešte stále skeptickí, že na Slovensku vznikajú projekty obrovského potenciálu, je na čase to zmeniť. Vo svete, kde vládne Facebook, Twitter a im podobné sociálne siete, na ktorých trávia ľudia nespočet hodín a považujú sa za produkt, vzniká na Slovensku projekt, ktorý na to ide inak. Vzniká tu Spacespy. Jeho autor Richard Olšovský nás kontaktoval s krátkym infom, ale projekt znel natoľko zaujímavo, že som sa s ním rozhodol stretnúť osobne, aby mi ho viac priblížil.
image_1423758543.jpeg
  • Ak ste ešte stále skeptickí, že na Slovensku vznikajú projekty obrovského potenciálu, je na čase to zmeniť. Vo svete, kde vládne Facebook, Twitter a im podobné sociálne siete, na ktorých trávia ľudia nespočet hodín a považujú sa za produkt, vzniká na Slovensku projekt, ktorý na to ide inak. Vzniká tu Spacespy. Jeho autor Richard Olšovský nás kontaktoval s krátkym infom, ale projekt znel natoľko zaujímavo, že som sa s ním rozhodol stretnúť osobne, aby mi ho viac priblížil.

 

Ahoj Rišo :), prosím predstav nám na úvod Spacespy.

Spacespy je kombináciou sociálnej siete a vyhľadávača. Z pohľadu sociálnej siete, si môžeš pridávať ľudí medzi priateľov, chatovať s nimi a pokiaľ to dovolia, zobraziť ich polohu a aktivitu. Ako používateľ si môžeš zadať svoj status, ktorý u nás funguje trocha inak ako na ostatných sociálnych sieťach.  Vyhľadávanie si u nás predstav nasledovne. Okolo seba vytvoríš kružnicu a z plochy, ktorú kružnica obsiahne môžeš extrahovať to, čo potrebuješ. Podľa zadaných kritérií vyhľadáš napr. hotely, reštaurácie, baby alebo priateľov na okolí…

Unikátnou funkciou Spacespy je hromadná platená správa. Klasicky môžeš chatovať zadarmo s hocikým. Ale pokiaľ chceš, môžeš osloviť všetkých, ktorých si si pomocou kružnice vyhľadal. Je to spôsob akým môžu používatelia Spacespy inzerovať a osloviť davy v konkrétnej oblasti. Zásadným rozdielom je, že z týchto „reklám“ nezarábame len my, ale každý jeden užívateľ, ktorý sa dostane do kontaktu s reklamou a reaguje na ňu.

 

„Status u nás funguje trocha inak“, čo tým máš na mysli?

Mám pocit, že dnes je na sociálnych sieťach čím ďalej, tým menej informácií, ktoré tam hľadáš. Ľudia majú stovky priateľstiev, ale nevedia o sebe nič. Statusy ostatných sociálnych sietí hovoria o minulosti, to znamená čo užívateľ robil, kde bol. Minulosť je fajn, ale nevieš ju ovplyvniť. Jediné čo vieš ovplyvniť je budúcnosť. Preto sme sa rozhodli, že náš status bude budúca aktivita. Zadáš a ukážeš svetu kúsok tvojej budúcnosti, čím ju dovolíš ľudom ovplyvniť. Napríklad, ideš večer na drink a nastavíš si čas kedy tam budeš a koľko tam budeš. Tvoji kamaráti budú vidieť kde si, veľmi ľahko ťa skontaktujú, navyše bez obáv, že práve odchádzaš. Takisto ak chceš ísť do posilky nemusíš riešiť, kto s tebou pôjde cvičiť. Vidíš, kto čo robí a vyberieš si.

 

 

Na čo všetko využijem vyhľadávanie v rámci Spacespy?

Vyhľadávanie v okolí poskytuje mnoho možností. Napríklad si na dovolenke a potrebuješ nájsť lekárov. Kružnicou nemusíš cieliť len okolie alebo ľudí v tvojej blízkosti, môžeš ju vytvoriť na ľubovoľnom mieste. Napríklad zajtra dorazíš na dovolenku a chceš vidieť, koľko tam je Slovákov, či tvojich kamarátov.  So Spacespy sa ti už nestane, že sa o týždeň dozvieš o kamošovi, čo bol na dovolenke hneď v susednej dedine.  Aké fajn by bolo, ak by ste tam skočili spolu na drink? Vyhľadávanie slúži aj ako základ pre našu cielenú reklamu a má ešte mnoho ďalších využití.

 

Jednou z otázok čitateľov určite bude, ako sa na Spacespy registrujú. Dá sa registrovať priamo na stránke?

Áno, je to možné. Užívateľ sa môže zaregistrovať priamo na stránke Spacespy.net, no hlavným spôsobom šírenia je pozvánka do Spacespy, ktorú členovia posielajú svojim známym, ktorí ešte členmi nie sú. Po zaregistrovaní sa stávaš free členom, ktorým môžeš byť donekonečna. Pokiaľ chceš pozývať kamarátov a zarábať na tom, alebo chceš zarábať viacej na platených reklamách, prípadne chceš posielať členom reklamu, musíš byť prémiový člen. Ak si používateľom Spacespy a chceš pozvať svojich priateľov, do toho! My ťa za to odmeníme. Pozývať sa dá rôznymi spôsobmi: odkazom, linkom, cez facebook, QR kódom…každá pozvánka obsahuje Tvoj affiliate kód a my tak vieme komu vyplatiť provízie.

 

Spomínal si, že hromadná správa sa dá na Spacespy využiť ako reklama, vieš to nejak priblížiť?

Osloviť naraz všetkých hromadnou správou môže každý člen Spacespy. Môžeš im zobraziť reklamu, alebo im položiť otázku. Ako príklad uveďme posilku. Máš posilňovňu a odhaduješ, že tvoji klienti sú medzi 15 – 40 rokov, hlavne muži. Vyextrahuješ kružnicu okolo posilky na základe týchto kritérií a položíš im otázku napr. „chodievate do posilky?“ Takto sa tých pôvodných x užívateľov rozdelí na segment áno a nie. Z toho vieš, že už segment nie nemusíš zameriavať, lebo necvičia. Ostatným môžeš napríklad zobraziť reklamu s preklikom na tvoj web, kam ich chceš dostať. V odoslanej správe máš zobrazované informácie a štatistiky o reklame.

Takáto forma prieskumu trhu a cielenia zákazníkov doteraz nebola možná. Je to svetovo unikátna vec. Dá sa využiť rôznym spôsobom, pričom za každú odpoveď dostáva používateľ zaplatené. Takýmto spôsobom predídeme tomu aby reklama nebola otravnou. Používateľ zarába z toho, čo na iných sociálnych sieťach robí zadarmo a reálne je ochotný dať reklame pár sekúnd šancu osloviť ho.

 

 

Ako a z čoho si viem na Spacespy zarobiť a ako sa stanem premiovým členom?

Na Spacespy môžeš mať free členstvo a premium členstvo. Free členstvo je kompletne zadarmo, ale stále sa ním dá zarobiť. Za platené správy – ich zodpovedanie dostávaš 0,05 kreditu (1 kredit = 1 €), čiže polovicu ako premium člen. Premium členom sa stávaš zaplatením sumy 9,90 € plus DPH. Platiť je možné bezpečne kartou, alebo paypalom. Zvýši sa ti suma, ktorú získaš za odpovede na platené správy a dostávaš svoj affiliate kód. Za každého registrovaného premium člena, ktorého si pozval, získavaš kredity (od 2 – 8 kreditov k=eur), navyše, ak člen tak isto pokračuje v šírení Spacespy, Ty zarábaš aj z jeho aktivít, atď. do nekonečna. To znamená, že za 5 registrovaných členov  sa ti cena premium členstva vráti. Takýto spôsob marketingu sa nazýva Multilevel Affiliate Marketing. Sledovať ako zarábaš vytvára zábavnú aktivitu a hravosť. Ak máš podnikateľského ducha, čakáš na príležitosť a kúsok šťastia, môžeš si slušne zarobiť (zárobky nemajú vrchný limit).

 

Čo ťa viedlo k tomu podeliť sa o zárobok? 

Priemerný užívateľ internetu vidí minimálne 50 reklám denne, ale nič z toho nemá. Keby len 20 z nich bolo cez Spacespy, má 2 eurá denne a 60 eur mesačne. A to len za hodinu „práce“! Ako to pomôže študentom, či rodinám v núdzi? 5 členná rodina si takýmto spôsobom môže zlepšiť rozpočet až o 300 eur! Spokojné sú firmy, ktoré takto môžu robiť prieskum trhu a dokonale cielenú reklamu, aj oslovovaní členovia – zákazníci. Keď bude Spacespy rozšírený, som presvedčený, že mnoho ľudí bude šťastných, že Spacespy je. Predstavme si, že sa Spacespy dostane do Afriky alebo na ďaleký východ, kde sú podmienky oveľa horšie ako tu. Sme prvá stránka, ktorá sa chce podeliť o svoj úspech.

 

Takže  v Spacespy sa zarába na hromadných správach a prémiových členstvách?

Zo začiatku členovia zarábajú hlavne na šírení Spacespy, keďže málokto zatiaľ vie, ako má používať platené správy. Máme perpetuum mobile, na ktorom nikto nemôže prerobiť. Maximálne vieme rozdeliť z 10 eur 8. 2 eurá si nechávame. Z toho je poplatok PayPalu za výplatu a odčítavajú sa dane. 1 prémiový člen je pre nás tým pádom minimálne 1 euro. Ak sa  budeme šíriť, systém je nastavený tak, že prevažná väčšina tržieb, je rozdelená medzi členov a Spacespy si necháva zostatok.

 

 

Ako na váš projekt reagujú investori a ľudia, ktorým ho predstavíte?

Máme obrovské množstvo referencií, nehovoriac o možnostiach a ponúkaných investíciách. Prišli však od ľudí, ktorí by nám vedeli pomôcť len finančne. Radi by sme sa spojili s niekým, kto rozumie startupom a pracoval na globálnych projektoch. Naším cieľom a potrebou je expandovať a dostať sa na nové trhy. Potrebujeme niekoho, kto myšlienku pochopí, nadchne sa ako my a oprie sa do toho. Ak sa nám takéhoto človeka podarí získať, môže z toho vzniknúť niečo obrovské. Máme niečo, čo každý chce, len o tom nevie.  Odozva je veľmi pozitívna, ale veľa ľudí sa zatiaľ snaží zorientovať.

Ľudia ich pozvú ale nevysvetlia im nič. Snažíme sa ich kontaktovať, oslovovať a vytvárame pre nich „How to“ videá aby sa po príchode mali na čo obrátiť. Organizujeme pre nich meetingy, kde sa ich snažíme osloviť aby Spacespy šírili, ale tým správnym spôsobom. Okrem virtuálneho kontaktu sa teda snažíme komunikovať aj osobne, aby ľudia cítili, že nám na nich a projekte naozaj záleží.

 

Aké ciele chcete v najbližšej dobe dosiahnuť?

Získať aktívnych používateľov. Nezáleží, či to budú prémioví alebo free členovia. Hlavne, aby sa angažovali, začali Spacespy používať a baviť sa s ním. Aby to aj im začalo pomáhať. Iba tak má Spacespy význam. Radi by sme oslovili čo najviac ľudí, prirodzene aj čitateľov Startitup.sk, aby podporili projekt. Viac ľudí by prilákalo aj firmy, ktoré by začali inzerovať. Teraz sa občas nejaká reklama objaví, ale sme v plienkach. Momentálne je funkčná responzívna desktop verzia, ktorú každý deň vylepšujeme a pripravujeme natívne aplikácie pre smartfóny.

 

Čo by malo ľudí motivovať, aby sa Spacespy registrovali?

Úspešné aplikácie robia pre ľudí jednu z týchto vecí: ušetria ti čas, peniaze, zarobia ti peniaze, poskytnú rýchlo kvalitné informácie alebo ťa zabavia. Podľa mňa, každá aplikácia by mala aspoň jednu z týchto vecí spĺňať, bez toho nebude úspešná. Spacespy má všetky. Je to prvá aplikácia na svete, ktorá má všetky tieto funkcie. Chceš si dohľadať baby, chceš nájsť kamoša, ktorý s tebou pôjde cvičiť? Ok! Rozbiehaš biznis a potrebuješ ušetriť na reklame, pričom čo najefektívnejšie zameriavať svojich klientov? Môžeš! Chceš si privyrábať? Super! Baví ťa biznis, stratégie a vytváranie teamov? Ideálne!

 

Čo by si chcel povedať na záver?

Vieme, že Spacespy je miliónový nápad, no aby sa z miliónového nápadu stal milionový projekt, musí ho používať najmenej milión ľudí. Začíname, každý deň rastieme, každý deň sa zlepšujeme. V prípade, ak sa Spacespy rozšíri, pomôže každému a každý na ňom získa. Je veľmi dôležité, aby sme našli pozitívne rozmýšľajúcich Slovákov, ktorí majú chuť sa pripojiť k veľkému projektu, ktorí budú aktívne šíriť Spacespy, dávať tak príležitosti svojim známym a sami na tom profitovať. Už dnes sú ľudia, ktorí majú v teame stovky ľudí a reálne zarábajú pekné peniaze. Keď sa stane Spacespy známy a ľuďmi preverení, začne sa nekontrolovateľne šíriť po svete. Tí, ktorí zabezpečia šírenie Spacespy na začiatku, keď sme len vízia s niečo vyše tisíckou členov, si môžu hravo zabezpečiť finančnú nezávislosť.

 

Spacespy má dokonca vlastný rap! :)

 

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá