Špičkový notebook za málo peňazí. Ako sa k nemu dostať?

  • Skúsili sme používať renovovaný notebook.
  • Mal výborné parametre a cenovku pod 500 eur.
  • Ide o ra­ci­onálne a eko roz­hod­nu­tie pri ná­kupe no­te­bo­oku, PC či inej vý­poč­to­vej tech­niky.
  • Skúsili sme používať renovovaný notebook.
  • Mal výborné parametre a cenovku pod 500 eur.
  • Ide o ra­ci­onálne a eko roz­hod­nu­tie pri ná­kupe no­te­bo­oku, PC či inej vý­poč­to­vej tech­niky.

Vyskúšali sme, aké je to používať renovovaný notebook. Jeho cena nebola ani 500 eur, zatiaľ čo porovnateľné notebooky na trhu stoja aj o 300 eur viac. Bol používaný, no teraz je vyčistený, vyzeral ako nový a navyše má veľmi primerane nastavenú cenovku. Vyskúšali sme, či by sme vedeli fungovať s renovovaným notebookom.

Čo to znamená? Notebooky po skončení „svojho životného cyklu“ vo veľkých firmách (napríklad po dvoch rokoch) by putovali v niektorých prípadoch do elektrodopadu. Hoci sú to funkčné stoje, ktoré môže ďalším ľudom pohodlne roky slúžiť. Refurbished tieto notebooky odkúpi, zrenovuje a opäť so zárukou predáva ďalej.

Notebook pri takejto forme prejde kompletným čistením, diagnostikou, testovaním batérie a často dostane novú klávesnicu, respektíve jej popisky. Notebooky totiž môžu pochádzať zo zahraničných spoločností, kde sa so slovenskou klávesnicou nekupovali. Po celom procese sa predávajú ako renovované. A tak máme v rukách kvalitný stroj od HP s cenou 440 eur. Vo výbave má 8 GB pamäte RAM, 256 GB SSD disk procesor Intel Core i5 a nainštalovaný Windows 10.

Hoci disky SSD trpia dlhodobým používaním, na všetko je klasická záruka. Je to stroj na klasickú kancelársku prácu, kde vás nič pri nej vďaka rýchlejšiemu disku nebude obmedzovať. Podobný notebook nájdete (ako nový samozrejme) asi v cenovke 700 eur. Mali sme v redakcii na porovnanie aj notebook inej značky, ktorý bol práve približne o 300 eur drahší.

Spracovanie notebooku od HP, hoci bol renovovaný, bolo však lepšie. Počas testovania sa notebook správal ako klasický pracovný nástroj. A navyše bol v triede „A“. Vyzeral ako nový a okrem gumových nožičiek by sme nikdy nepovedali, že sa už niekedy používal. V zásade sme boli prekvapení, že za 400 eur vieme bez problémov využívať notebook, ktorý by bol možno odpísaný. Jediné, čo zaregistrujete oproti novému stoju, je len mierne znížená výdrž batérie.

Aj tá sa však v niektorých mení, a tak môžete mať k dispozícii prakticky „nový notebook“. Pokiaľ teda niekto nutne nevyžaduje nový počítač, úplne bez problémov vieme odporučiť aj možnosť, ktorú ponúka Refurbished.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech