Splnený sen milovníkov inteligentných domácností. V Bratislave si môžete postaviť smart home podľa svojich predstáv

  • Čoraz viac Slovákov si uvedomuje, že budúcnosť patrí „smart home“ – inteligentným domácnostiam
  • Vďaka technológiám môžeš svoj vysnívaný dom ovládať na diaľku
Ahoj Briežky
  • Čoraz viac Slovákov si uvedomuje, že budúcnosť patrí „smart home“ – inteligentným domácnostiam
  • Vďaka technológiám môžeš svoj vysnívaný dom ovládať na diaľku

Priznaj si, koľkokrát sa ti stalo, že si si nebol istý, či si zamkol dom, vypol televízor alebo mal zatvorené okno v izbe, keď sa blížila búrka. Prípadne si si hovoril, aké by bolo fajn mať zapnutú klimatizáciu v týchto horúčavách. Nič nie je nemožné a vďaka súčasným technológiám si vieš všetko nastaviť podľa svojich predstáv. 

Uľahčí tvoj život

Dnes je alfou a omegou, že má práčka šiesty zmysel. Tento trend sa prenáša do väčšiny spotrebičov, do ktorých výrobcovia postupne montujú inteligentné senzory. Existuje viacero systémov, ktoré fungujú na základe jednej mini centrály, ktorá komunikuje pomocou Wi-Fi s rôznymi zariadeniami. 

Môžeš tak ovládať osvetlenie, vykurovanie, chladenie, tieniacu techniku, brány, okná či zavlažovanie. Zároveň dokáže zastrešiť rôzne technológie tak, aby ich prevádzka bola efektívna a navzájom spolupracovali. Vďaka tomu budeš mať prehľad o všetkom.

zdroj: Ahoj Briežky

Takýto dom si môžeš postaviť aj ty. Síce si to vyžiada o 1,3 až 4% vyššie náklady, ale výrazne sa zlepší efektivita tvojej domácnosti. Budeš mať prehľad o úspore energií a spotrebe, môžeš využívať energiu z viacerých zdrojov, a hlavne inteligentná domácnosť uľahčí tvoj život. 

Kde nájsť vhodný pozemok?

V Bratislave sa po dlhšom čase objavili na predaj viaceré pozemky, ktoré sú vzdialené od centra mesta do 10 minút. Obrovskou výhodou je, že budeš mať voľnú ruku pri plánovaní svojho bývania. Projekt Ahoj Briežky sa nachádza na svahoch Malých Karpát, odkiaľ sa vynikajúco napojíš po Sliačskej ulici na Račiansku ulicu. 

„Nájsť vhodný pozemok v Bratislave, ktorý je pripravený na stavbu a zároveň splní váš sen o dokonalom bývaní, je náročné. Projekt Ahoj Briežky vám túto možnosť dáva. Každý pozemok je prístupný novovybudovanou cestou a vybavený prípojkou na verejný vodovod, verejnú kanalizáciu, elektrickú sieť aj optickú dátovú sieť,“ hovorí konateľ spoločnosti ROVENA SK Michal Bojsza. 

zdroj: Ahoj Briežky

Ďalšou výhodou je, že ide o slnečnú lokalitu, kde môžeš využívať solárnu energiu. Z druhej strany je bratislavský lesopark, ktorý ponúka viacero možností vyžitia. Napojiť sa tu môžeš na rôzne cyklotrasy, môžeš sa tu poprechádzať alebo zabehať si v lese.

„Vďaka svojej lokalite a výhľadu na celé mesto sú Ahoj Briežky najžiadanejším miestom na bývanie. V ich blízkosti nájdeš škôlky, školy, obchody a potrebnú občiansku vybavenosť. Ceny pozemkov sú rôzne. Pohybujú sa už od  289-tisíc Eur a závisia od veľkosti. Okrem toho bude pokojný areál pod lesom ponúkať aj komunitné centrum,“ dodáva na záver Michal Bojsza.

Viac informácií nájdete na www.ahojbriezky.sk

Výhody projektu Ahoj Briežky:

  • bezpečná a pokojná lokalita v širšom centre hlavného mesta
  • komunitné centrum priamo v areáli
  • do 10 minút od centra
  • pripravené inžinierske siete

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK