Spoločnosť Apple práve predstavila iPhone 7 a 7 Plus

  • A je to konečne tu! Chvíľa, na ktorú sme posledné mesiace netrpezlivo čakali. V Kalifornií akurát prebieha veľká konferencia Apple, na ktorej predstavil CEO Tim Cook najznámejší produkt tohto technologického giganta - iPhone 7.
apple-iphone-watch-20160907-4724
  • A je to konečne tu! Chvíľa, na ktorú sme posledné mesiace netrpezlivo čakali. V Kalifornií akurát prebieha veľká konferencia Apple, na ktorej predstavil CEO Tim Cook najznámejší produkt tohto technologického giganta - iPhone 7.

Celú prednáška začala číslom 1 000 000 000 (jedna miliarda). Presne toľko iPhonov doteraz spoločnosť predala. Vďaka tomu sa iPhone stal najpredávanejším produktom svojho druhu!

Dizajnové zmeny

Tak, ako posledné dva roky, jedná sa o dve verzie. Klasický 4,7 palcový iPhone 7 a jeho väčší 5,5 palcový brat – iPhone 7 Plus. Obavy fanúšikov z toho, že „sedmička“ bude mať rovnaký dizajn ako starší 6S zostali nenaplnené. Prichádza totiž v novom dizajne! Zadnej strane zariadenia dominuje duálna kamera a vďaka odstráneným anténovým pásom pôsobí o niečo čistejším dojmom. Novinkou je aj úplne nová čierna farba, ktorú nazvali jednoducho – Čierna /Black/. Okrem nej bude iPhone v Zlatej /Gold/, Ružovej /Rose Gold/ a Striebornej /Silver/ farbe.

Prvýkrát v histórií zmenený Home Button

Home Button je typický pre Apple dizajn – tak jednoduchý a mocný

Dizajnéri sa po prvýkrát rozhodli odstrániť z iPhonu klasický fyzický Home Button, ktorý poznáme zo všetkých starších generácií iPhonov. Namiesto neho tak máme pod obrazovkou zabudované nemechanické dotykové tlačidlo. To podporuje Force Touch, ktorý poznáme z MacBookov a prináša nové funkcie ako napríklad dynamické stlačenie.

Nadupaný fotoaparát, ktorý spravil obrovský pokrok

Jedna z najväčších zmien a veľkých lákadiel je určite vylepšený fotoaparát. Už pri pohľade na zadnú stranu modelov iPhonu 7 a 7 Plus vidíme výrazné zmeny. Menší, 4,7 palcový smartfón, ponúka väčšiu šošovku s novým 12 megapixelovým senzorom, ktorý je o 60 percent rýchlejší. iOS 10 navyše podporuje RAW formát fotografií.

iPhone 7 Plus sa môže pýšiť novým duálnym fotoparátom. Na zadnej strane tak nájdeme až dve 12 megapixelové kamery – jedna so širokouhlým objektívom a jedna s teleobjektívom. Vďaka tomu je možné s novým iPhonom reálne zoomovať.s

Zmien sa dočkala aj predná kamera. Tá dostala veľkorysých 7 Megapixelov.

Vylepšenia sa dočkal aj samotný blesk. Minuloročný model ponúka dve diódy, pomocou ktorých vhodne reguluje teplotu svetla. iPhone 7 dostal nový blesk s názvom TrueTone, v ktorom je zabudovaných až 4 LED diód. Fotografie pri horšom osvetlení by tak mali byť podstatne lepšie.

Koniec konektoru na slúchadlá

Technologický gigant sa rozhodol odstrániť z iPhonu 7 klasický 3,5mm jack, ktorý je v dnešnej dobe samozrejmosťou všetkých telefónov. Nahradil ho Lightning konektorom, ktorý sa bude používať na nabíjanie aj počúvanie hudby. Namiesto pôvodného konektora nájdeme na spodnej strane zariadenia stereo reproduktor.

V krabici tak nájdeme spolu s iPhonom slúchadlá s Lightning konektorom. Pokiaľ ale stále preferuješ 3,5mm jack, Apple pribalí do krabice aj šikovnú redukciu.

Začiatok doby bezdrôtovej

Spoločnosť Apple verí, že budúcnosť patrí bezdrôtovej technológií. Aj preto sa rozhodli vytvoriť úplne nové bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods. Tie prakticky vyzerajú ako Apple EarPods bez káblikov. Používateľom ponúknu 5 hodinovú výdrž. Dodávajú sa ale spolu s nabíjacím obalom, ktorý zvládne 25 hodín. S baterkou teda problém nebude.

Pohybový senzor zaznamená váš dotyk a aktivuje Siri. Hlasový detektor zas dokáže rozoznať tvoj hlas. Pre pripojenie k zariadeniu ich stačí vytiahnuť z obalu. Žiadne tlačidlá, žiadne párovanie. Tieto veci podľa Apple patria minulosti.

Apple AirPods budú k dispozícií v druhej polovici októbra. Cena sa vyšplhala na 159 dolárov. Toto je asi dôvod prečo ich Apple nedodáva v krabici s iPhonom.

Stereo reproduktory

Prvýkrát sme sa v iPhone dočkali aj stereo reproduktorov. Jeden je umiestnený na spodnej a jeden na hornej strane zariadenia. Hlasitosť bude vďaka tomu dvakrát väčšia, ako tomu bolo pri iPhone 6S.

Odolnosť voči vode

Už staršie generácie iPhonu mali zvýšenú vodeodolnosť, čo dokazovalo viacero testov. Apple to však vždy udržiaval „v tajnosti“, a tak sme zatiaľ nezažili, aby disponovali nejakým stupňom ochrany. iPhone 7 je tak prvým smartfónom spoločnosti Apple, ktorý nosí označenie IP67. To znamená, že je odolný voči vode a majiteľ ho môže ponoriť do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút. Taktiež je plne prachotesný.

Najdlhšia životnosť batérie zo všetkých iPhonov

iPhone 7 a 7 Plus majú podľa Apple najdlhšiu životnosť batérie zo všetkých iPhonov. V priemere sa jedná o dve hodiny používania viac ako to bolo u iPhonu 6S a jedna hodina u Plus.

Väčšia vnútorná pamäť a cena

Apple sa konečne rozhodol upustiť od otravnej 16GB verzie iPhonu, za čo mu len tlieskame. Namiesto nej si môžeme iPhone 7 kúpiť v 32 GB, 128 GB a novej 256 GB verzií. Kapacita všetkých verzií sa tak znásobila.

Všetkých nás určite zaujíma aj cena. Tá začína na hodnote 649 dolárov za iPhone 7 a 769 dolárov za iPhone 7 Plus. Predobjednať iPhone si bude možné už za dva dni. Prvé kusy odošle spoločnosť už 16. septembra.

thinkapple_banner-1

zdroj: thinkapple.sk, zdroj fotografií: theverge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech