Športujúce mesto 2018

  • V nedeľu 23. septembra 2018 prebehne v Sade Janka Kráľa najväčšie športové podujatie na Slovensku v rámci Európskeho týždňa športu. Už štvrtý ročník podujatia Športujúce mesto bude opäť mimoriadne zaujímavý pre všetkých ľudí, ktorí majú radi šport.
  • V nedeľu 23. septembra 2018 prebehne v Sade Janka Kráľa najväčšie športové podujatie na Slovensku v rámci Európskeho týždňa športu. Už štvrtý ročník podujatia Športujúce mesto bude opäť mimoriadne zaujímavý pre všetkých ľudí, ktorí majú radi šport.

Počas jedného dňa si bude môcť každý návštevník či návštevníčka aktívne vyskúšať desiatky športových aktivít alebo sledovať tie najlepšie exhibície a vystúpenia. V prostredí obľúbeného Sadu Janka Kráľa a Auparku tak môžete stráviť príjemnú nedeľu v spoločnosti blízkych priateľov, rodiny, detí, ale aj starých rodičov.

Podujatie BRATISLAVA, ŠPORTUJÚCE MESTO 2018 pozostáva z 3 hlavných športových aktivít:

  • celodenné športové stanovištia
  • ukážkové verejné tréningy
  • exhibície a vystúpenia v OC Aupark

Celodenné športové stanovištia fungujú počas celého dňa a každý záujemca si ich môže vyskúšať toľko, koľko zvládne. Či už máte skúsenosť so športom alebo ste úplný začiatočník, tak si určite nájdete to svoje. Nebudú chýbať tradičné športy, ktoré poznáte, ale aj také, o ktorých ste možno len počuli. Zároveň sa na podujatí každoročne objavujú skutočne netradičné športy, ktoré budete môcť objaviť. Počas minulého ročníka bolo pripravených 50 celodenných športových stanovíšť na ploche, ktorá zaberá približne polovicu Sadu Janka Kráľa a podobný počet stanovíšť bude pripravených aj tentokrát.

Pripravených bude tiež  7 skupinových tréningových jednotiek pod vedením profesionálnych trénerov. Dve hodiny jógy pripravia lektori najväčšieho centra jógy v Bratislave z Hot Yoga Centrum, zatrénovať si ale bude možné aj Port De Bras alebo zamakať si pri funkčných tréningoch. Na tréning nie je potrebná žiadna registrácia, stačí prísť podľa zverejneného harmonogramu pod hlavné pódium v Sade Janka Kráľa.

Pre tých menej aktívnych sú pripravené športové exhibície a vystúpenia, počas ktorých sa odprezentujú gymnastické či tanečné skupiny, bojové umenia, rôzne freestyle vystúpenia a mnoho ďalších. Jednotlivé exhibície budú prebiehať v pravidelných 30-minútových blokoch.

V rámci sprievodného programu budete môcť získať autogramy od populárnych slovenských športovcov, oddýchnuť si v chill-out zóne, zapojiť sa do sprievodných súťaží alebo sa občerstviť zdravými pochúťkami. Podujatie je vhodné pre všetkých bez obmedzenia veku, skúsenosti so športom, zdravotného stavu či hendikepu.

Všetky športové aktivity sú bezplatné a prispôsobené širokej verejnosti. Kompletný program, rozpis tréningov a ďalšie informácie nájdete na www.sportujucemesto.sk

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech