Spotify spúšťa sekciu s VIDEO obsahom

Rišo Néveri / 26. januára 2016 / Tech a inovácie

Spotify včera oznámilo svetu, že sa chystá spustiť vo svojich aplikáciách sekciu „Shows“ s video obsahom a dnes sa tak skutočne stalo.

fresh

Od najbližšej aktualizácie môžeš nahliadnuť na svojom Android alebo iOS zariadení do sekcie „browse“ a mal by si tam objaviť novú kategóriu „Shows“. Práve tu budeš môcť objavovať video obsah od mediálnych gigantov akými sú ESPN, Comedy Central, MTV či BBC.

Pravdaže Spotify ostáva naďalej primárne aplikáciou na prehrávanie hudobného obsahu a práve preto nie je nový obsah na očiach hneď pri spustení aplikácie ale je skôr skrytý aby nerozptyloval používateľov, ktorým ide skutočne iba o hudbu.

Screenshot_2016-01-26-08-58-11.0

 

Spotify má dnes milióny používateľov a jedným z dôvodov, prečo sa rozhodol pridať video obsah je pravdepodobne aj vytvorenie priestoru pre video reklamy, ktoré by spoločnosti pomohli zvýšiť zisk a aspoň čiastočne tak vyriešiť finančnú neistotu, v ktorej sa nachádza.

V Startitup sa nám nová sekcia zatiaľ neobjavila a predpokladáme, že aj po aktualizácii nebudeme mať na Slovensku a v Európe dostupný všetok obsah.

Spotify-IMG_9060

Zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: theverge.com

Pridať komentár (0)