Letisko v Bratislave vybavilo v prvom polroku 945-tisíc cestujúcich

V prvom pol roku letisko M. R. Štefánika vybavilo skoro 945 tisíc cestujúcich. Čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom za rovnaké obdobie nárast o 5 %. Zároveň je to druhý najvyšší počet cestujúcich v prvom pol roku v histórii letiska uviedla hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Najviac cestujúcich využilo počas prvých šiestich mesiacov roka 2019 letecké linky do destinácií Londýn, Dublin a Kyjev a z nich, na ďalších priečkach sa umiestnili Moskva, Skopje či Sofia. Všetky uvedené destinácie patria do krajín mimo schengenského priestoru. Práve do krajín mimo Schengenu smeruje až 70 % všetkých cestujúcich z Bratislavy. Je to vďaka popularite letov do Veľkej Británie (Londýn, Birmingham, Manchester, Leeds-Bradford, Edinburgh), Írska (Dublin), Ruska (Moskva), na Ukrajinu (Kyjev, Ľvov), ale aj do Turecka (Antalya, Dalaman), Egypta (Hurghada) či letov do Dubaja v Spojených arabských emirátoch.

Najviac cestujúcich v prvom polroku prepravili spoločnosti Ryanair, Wizz Air a Pobeda. K nárastu prispeli nové destinácie Kyjev-Boryspiľ (Ryanair) či Ľvov (Wizz Air), no v prípade dopravcu Wizz Air aj nasadzovanie väčšieho lietadla Airbus A321 do destinácií Londýn-Luton a Skopje, ktoré prepraví naraz až 230 cestujúcich. 

V samotnom mesiaci jún vybavilo letisko v Bratislave na odlete a prílete 236 051 cestujúcich, len o 82 osôb menej ako v historicky rekordnom júni 2018.  

Najviac cestujúcich smerovalo v mesiaci jún do tureckej Antalye, ktorá je v tomto roku prvýkrát prevádzkovaná aj ako pravidelná linka dopravcom Smartwings. V júni bolo zaznamenaných 3 153 príletov a odletov. 

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech