Starobylá technika, ktorá valcuje svet: Psychológ vysvetľuje, ako tapping pomáha ľuďom zbaviť sa úzkosti

  • Úzkosť a stres ovplyvňujú každého z nás
  • Táto jednoduchá technika pomáha ľuďom rýchlo sa cítiť lepšie
Chlapec s utrápeným výrazom si rukami podopiera hlavu a ruky.
Ilustračné foto Freepik/@freepik
  • Úzkosť a stres ovplyvňujú každého z nás
  • Táto jednoduchá technika pomáha ľuďom rýchlo sa cítiť lepšie

Tapping, známy aj ako Technika emočnej slobody (EFT) je jednoduchá metóda, ktorú môžeš použiť na zlepšenie svojho zdravia. Pomáha pri strese, úzkosti, chronickej bolesti a ďalších problémoch. Hoci vychádza z dávnych techník, popularitu získala až v posledných rokoch. Odhaduje sa, že ju vyskúšalo už 10 miliónov ľudí.

Ako uvádza portál Healthnews, EFT poklepávanie sa začalo vyvíjať v 70. rokoch, keď lekári začali stimulovať akupresúrne body na zmiernenie stresu a strachu. Doktor Roger Callahan vytvoril metódu zvanú Terapia myšlienkového poľa. Gary Craig neskôr túto techniku zjednodušil a sprístupnil ju pod prezývkou EFT.

Poklepávanie funguje podobne ako akupunktúra, ale nepoužíva ihly. Je to ideálna metóda na zmiernenie stresu pre tých, ktorí nemajú radi ihly. Zisti, ako táto technika funguje a aké výhody so sebou prináša.

Boj proti emocionálnemu stresu

Gary Craig, tvorca tappingu, hovorí o tejto metóde ako o nástroji, ktorý pomáha riešiť fyzické, emocionálne a výkonnostné problémy. Verí, že emocionálny stres môže spôsobovať nielen psychické, ale aj fyzické ťažkosti, ktoré ti komplikujú život. 

Podľa Craiga dosiahneš skutočné uzdravenie len vtedy, keď sa zbavíš týchto emocionálnych blokov.

Pri poklepávaní sa zameriavaš na meridiánové body na tele, podobne ako pri akupunktúre. Namiesto ihiel však používaš končeky prstov, ktorými jemne poklepkávaš na tieto body. Týmto spôsobom uvoľníš napätie a podporíš hojenie.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: Healthnews, WebMD, Calm, Semantic Scholar, scmp.com

Najnovšie videá

Trendové videá