Startitup pre teba otestoval online kurzy od Learn2Code

  • V súčasnosti je na trhu nespočetné množstvo vzdelávacích kurzov. Vybrať si ten správny, je však hotová veda. Oplatí sa mi do toho investovať? Online alebo offline kurz? Dostanem za tú sumu všetko to, čo potrebujem vedieť? Nie je jednoduchšie si pozrieť tutoriály na Youtube? Toto sú otázky, ktoré si každý z nás položí. Tiež som sa nad tým zamyslela a začala som hľadať odpovede.
learn2codefinal
keywordsuggest.org/printscreen learn2code.sk
  • V súčasnosti je na trhu nespočetné množstvo vzdelávacích kurzov. Vybrať si ten správny, je však hotová veda. Oplatí sa mi do toho investovať? Online alebo offline kurz? Dostanem za tú sumu všetko to, čo potrebujem vedieť? Nie je jednoduchšie si pozrieť tutoriály na Youtube? Toto sú otázky, ktoré si každý z nás položí. Tiež som sa nad tým zamyslela a začala som hľadať odpovede.

Vyštudovala som manažment. Zo školy som vyšla plná nádejí. Realita už taká ružová nebola. Keď som si chcela nájsť prácu, ktorá ma bude baviť, zistila som, že to bude ťažký oriešok. Škola ma prakticky vôbec nepripavila na život. Nespĺňala som ani základné požiadavky na pozície, ktoré som si vybrala. Pri predstave, že si nájdem job, ktorý má bude ubíjať celý život, mi behal mráz po chrbte. A po niekoľkých nepodarených pohovoroch som si povedala DOSŤ.

Vždy ma bavil marketing, tak som si začala hľadať kurzy s týmto zameraním. Dobrých marketérov je na trhu málo. Rozhodla som sa teda, že sa naučím photoshop. Aspoň nejaké základy, nech konečne zistím, čo sú to tie vrstvy. Veď človek niekde musí začať.

foto: FB Learn2Code

Keď som začala googliť kurzy, zistila som, že možností je viac ako dosť. Ktorý si ale vybrať? Najprv som začala riešiť, či pôjdem do online alebo do offline kurzu. Som spoločenský typ a vždy sa mi lepšie učilo, keď som bola v skupine. Keď som si však začala hľadať takzvané prezenčné kurzy, narazila som hneď na niekoľko problémov.

foto: archív Learn2code.sk

Prvý bol čas. Prezenčný kurz zabral väčšinou celý víkend alebo niekoľko večerov. Pri online kurze si ho môžem zapnúť kedykoľvek. Keď mám 15 minút, tak si zapnem kurz a pozriem pár videí, potom kurz jednoducho zastavím a vrátim sa k nemu neskôr. To pri offlinových kurzoch nie je možné. Druhým problémom bola cena. Online kurzy boli oveľa lacnejšie. Tak som sa rozhodla, že dám šancu kurzu na internete.

Vyhral Learn2Code. Na internete som na nich našla super recenzie a povedala som si, že bude fajn, ak podporím niečo slovenské. A bola som milo prekvapená.

foto: printscreen  learn2code.sk

Kurz sa mi páčil. Napriek tomu, že som ho pozerala doma, som sa vôbec nenudila. Na začiatku som sa bála, lebo vo Photoshope som bola začiatočník. Aj obyčajné orezanie obrázka bol pre mňa problém. V kurzoch sme však išli úplne od začiatkov. V priebehu pár hodín som sa naučila vytvoriť kompletný dizajn web stránky, ktorý môžete vidieť na obrázku. Myslela som si, že to je pre mňa nesplniteľný task. Sama tomu neverím, ale dala som to. :D

foto: learn2code.sk

Najprv sme si prešli vecami, ako je otváranie súborov vo Photoshope a oboznámili sme sa so základnými nástrojmi. Mám Mac, čiže iOS X, a bála som sa, že niektoré funkcie alebo skratky budú iné ako na Windowsoch. Bola som milo prekvapená, že napríklad skratky vždy uvádzali pre oba operačné systémy. Potom sme prešli asi na jednu z najdôležitejších častí Photoshopu, a to sú vrstvy. Keď som niekedy náhodou niečo robila vo Photoshope, vždy som mala vo vrstvách hrozný bordel. Na kurze mi konečne vysvetlili, ako si spraviť vo všetkom poriadok. Toto boli ale všetko začiatky. Potom sme prešli už k zložitejším veciam, ako je orezávanie obrázkov a vytváranie tieňov. Nikdy som si nemyslela, že také detaily ako sú tiene, môžu mať taký dopad na celkový vizuál. Celý kurz, sme zakončili vysvetlením, ako celý obrázok exportovať do rôznych formátov.

Vďaka skillom, ktoré som sa naučila, teraz riešim v Startitupe grafiku a virálne posty. Nevravím, že som úplný profík, ale robím to, čo ma baví a stále sa zlepšujem. Už  som napríklad zvládla navrhnúť logo našej kampane Robíme to INAK alebo posty, keď sme hľadali nových redaktorov. :)

foto: startitup.sk

foto: startitup.sk

Na záver by som vyzdvihla, že video som si mohla kedykoľvek zastaviť a všetko som si skúšala aj prakticky. Vedľa videa som mala otvorený svoj Photoshop, takže to nebol žiaden problém. Pri online kurze som mohla ísť svojím vlastným tempom a nemusela som sa nikomu prispôsobovať. Ťažším témam som venovala viac času a nikoho som pri tom neobmedzovala, čo by sa pri offlinových kurzoch mohlo stať.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech