Startup z Izraela má batériu, ktorá nabije elektromobil za 5 minút

  • Spoločnosť StoreDot už priniesla rôzne zaujímavé novinky, ale to, čo predviedla na CUBE Tech Fair v Berlíne tento týždeň prepisuje históriu.
bmw_i3_charging_port
bmwblog.com
  • Spoločnosť StoreDot už priniesla rôzne zaujímavé novinky, ale to, čo predviedla na CUBE Tech Fair v Berlíne tento týždeň prepisuje históriu.

FleshBattery má vlastný dizajn, ktorý obsahuje vrstvy nano materiálu a špeciálnych organických zlúčenín, čím podporuje ultrarýchle nabíjanie. Batéria ako jediná na trhu uprednostnila rýchlosť nabíjania pred všetkými ostatnými funkciami (väčšinou sa kladie dôraz na životnosť). Pre porovnanie, SuperCharger na Tesla staniciach dokáže nabiť úplne vybitú batériu v elektrickom aute za 75 minút.

Podľa CEO spoločnosti StoreDot, Dr. Dorona Myersdorfa, rýchlonabíjateľné batérie do elektrických áut sú kritickým krokom pre sprístupnenie týchto áut širokej verejnosti. Málokomu sa chce čakať, kým sa batéria nabije, aby mohol niekam vyštartovať či pokračovať v ceste. Spoločnosť už spolupracuje s automobilovými partnermi, aby naštartovali výrobu batérií vo veľkom.

zdroj: store-dot.com

Ďalším plusom týchto batérií je ich bezpečnosť, keďže nie sú horľavé. Tomu sa poteší minimálne Tesla – v roku 2013 sa stalo niekoľko prípadov, kedy autá Model S začali horieť práve kvôli batériám.

zdroj: tesla.com

StoreDot verí, že batérie sa dostanú na trh do troch rokov. Možno práve tvoje budúce auto bude mať v sebe zabudovanú FleshBattery, kto vie?

zdroj: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech