Štefan Klein sa vyjadril k nehode Aeromobilu

  • Po tom, ako sme vás informovali o piatkovej nehode Aeromobilu, sa k samotnej nehode vyjadril aj jeho vynálezca a pilot Štefan Klein, ktorý sa snažil objasniť príčiny nehody.
image_1431331632.jpeg
  • Po tom, ako sme vás informovali o piatkovej nehode Aeromobilu, sa k samotnej nehode vyjadril aj jeho vynálezca a pilot Štefan Klein, ktorý sa snažil objasniť príčiny nehody.

 

 

 

Pri piatkovom testovacom lete prežil vynálezca Aeromobilu Štefan Klein chvíle, ktoré by nechcel zažiť žiaden pilot. Spolu s Aeromobilom sa z výšky približne 300 metrov zrútil k zemi a tvrdí pád mu pomohol stlmiť núdzový padák, ktorý stihol ešte pred pádom aktivovať. Klein ihneď po páde vystúpil zo zničeného Aeromobilu bez pomoci a po vlastných odkráčal. Následne bol prevezený na preventívne vyšetrenie do nemocnice, z ktorej však odišiel už v ten istý deň v poriadku domov. Aeromobil bol po páde poškodený najmä v jeho prednej časti, čo je logické, keďže padák, ktorý mal zmierniť náraz, je umiestnený v jeho zadnej časti. Po páde bolo poškodené aj krídlo lietajúceho auta, avšak zadná časť zostala neporušená.

Štefan Klein sa k samotnej nehode vyjadril slovami: „K dispozícií máme kamerový záznam z letu a letové údaje, ktoré stále analyzujeme. Môžem však potvrdiť, že náš bezpečnostný systém funguje dokonale“.

 

 

Nakoľko poškodenie Aeromobilu po páde je opraviteľné, nemal by tento incident nijako ohroziť jeho ďalší vývoj. Celá nehoda však bola aj na niečo „dobrá“, keďže sa aj samotní konštruktéri presvedčili o tom, že bezpečnostné prvky v Aeromobile sú naozaj na vysokej úrovni a fungujú. O čom svedčí aj to, že samotný Štefan Klein prežil túto nehodu úplne bez zranení. Zostáva nám preto len veriť, že vývoj lietajúceho auta tento incident nijak neohrozí a o slovenskom Aeromobile budeme ešte veľa počuť. Držíme palce! :)

 

Viac o celej nehode si môžete prečítať v našom piatkovom článku TU.

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

 

zdroj: press.aeromobil.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech