Študenti prekopali celý koncept firemných katalógov: Vyskúšaj si “služobný Messenger”

  • Máš plné zuby neaktuálnych katalógov firiem, kde sa nikdy nevieš dopátrať k otváracím hodinám, adrese, či kontaktu?
mobisluzby-header
  • Máš plné zuby neaktuálnych katalógov firiem, kde sa nikdy nevieš dopátrať k otváracím hodinám, adrese, či kontaktu?

Ja osobne áno. V 90% prípadoch nenájdem to, čo hľadám. O to viac sa teším tomuto nápadu. Oliver Plichta a jeho tím totiž prišli s konceptom, ktorý považujem v danom segmente za revolučný.

Screen Shot 2016-02-07 at 12.28.36

Myšlienka to pritom vôbec nie je zložitá. Firmy a živnostníci sa zaregistrujú do systému rovnako, ako pri bežnom katalógu. Pre používateľa potom aplikácia MobiSlužby zobrazí najbližšie spoločnosti, relevantné jeho vyhľadávaniu. Čo však robí aplikáciu fakt zaujímavou, je jednoznačne zabudovaný Messenger – žiadne stratené maily do neexistujúcich schránok, ale real-time chat s okamžitou odozvou.

 

V praxi to vyzerá asi tak, že nájdeš službu, ktorú potrebuješ (povedzme kaderníctvo) a chceš vedieť, či sa ti oplatí do prevádzky v tejto chvíli prísť. Napíšeš prevádzkarovi, či má práve voľno, on dostane správu, zareaguje a všetci sú spokojní. Dostal si službu, podporil lokálny biznis a on získal zákazníka.

Úspech momentálne závisí od ochoty spoločností a živnostníkov zaregistrovať sa. Aplikácia je už teraz dostupná pre Android, na verzií pre iOS sa v súčasnosti pracuje.

 

Ahoj Oliver, ako ti vôbec napadlo založiť “služobný Messenger”?

Chcel som vytvoriť niečo na spôsob pracovného Facebooku, aby moji zákazníci, ktorí využijú napr. jednorázovú službu, nemali prístup k mojím osobným fotografiám, informáciam atď. Výhodou Messengeru je taktiež to, že môžem sa ihneď informovať v reálnom čase, ako postupuje poskytovateľ služieb pri jej napĺňaní. Ľudia, ktorým som robil rôzne webstránky a web-aplikácie mi neposielali len zadania, ale sa aj priebežne informovali, ako na tom som. Ako pokračujem, čo mám spravené, čo plánujem ďalej robiť atď.

10623096_1236985616317797_4885929739820314411_n

 

Akú odozvu od firiem a živnostníkov na svoju aplikáciu máte?

Živnostníci a menšie spoločnosti z okolia, ktoré sme oslovili, boli z aplikácie nadšení a samozrejme ju začali využívať. Náš projekt zatiaľ funguje veľmi krátko, preto je v aplikácií zatiaľ menší počet poskytovateľov služieb, ale už na tom pracujeme a postupne sa to bude plniťl

Ako každý vie, začiatky su ťažké, preto zavisí aj od ľudí, či nás podporia napríklad odporúčaním, zdieľaním alebo lajkom na Facebooku. A hlavne registráciou.

Screen Shot 2016-02-07 at 12.30.11

 

Na svete je verzia 1.0, akým smerom by si sa chcel s aplikáciou uberať? Môžme sa v budúcnosti tešiť na nejaké špeciálne funkcie a vychytávky?

Máme prichystaných mnoho skvelých nápadov a vychytávok, ale zatiaľ ich nebudeme prezrádzať :-) Ak sa bude projekt páčiť môžeme pristúpiť k vylepšovaniu a zdokonaľovaniu.

screen14screen11

Výhody aplikácie MobiSlužby:

 

– informácie o službách, popis, foto, otváracie hodiny.

– zákazník môže vytočiť telefónne číslo priamo z mobilnej aplikácie.

– priamy kontakt pomocou sms alebo mailu

– mapa služieb

– GPS navigácia k vybranej prevádzke

– služba funguje naprieč všetkými zariadeniami (PC, tablety, smartfóny)

– jednoduché zdieľanie služieb na sociálnych sieťach

– Messenger pre real-time komunikáciu

 

Registruj svoju firmu do MobiSluzby na tomto odkaze.

12553061_1246486158701076_647045515790203261_n

zdroj fotografií: mobisluzby.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech