Štyri roky s Burzoblšákom

  • Presne štyri roky ubehli od vtedy, čo sa Burzoblšák zaradil medzi každomesačné ružinovské podujatia. My – vtedy dvaja mladí študenti – sme začali organizovať podujatie, dúfajúc, že jedného dňa sa to chytí a budú Burzoblšák navštevovať stovky ľudí. Že to bude podujatie so skvelou takmer rodinnou atmosférou a ľudia sa budú na každú prvú sobotu v mesiaci tešiť.
  • A sny sa niekedy naozaj plnia...
  • Presne štyri roky ubehli od vtedy, čo sa Burzoblšák zaradil medzi každomesačné ružinovské podujatia. My – vtedy dvaja mladí študenti – sme začali organizovať podujatie, dúfajúc, že jedného dňa sa to chytí a budú Burzoblšák navštevovať stovky ľudí. Že to bude podujatie so skvelou takmer rodinnou atmosférou a ľudia sa budú na každú prvú sobotu v mesiaci tešiť.
  • A sny sa niekedy naozaj plnia...

Ako sa to celé začínalo

Rok 2015 bol pre toto komunitné podujatie prelomovým. Tak, ako všetky podobné projekty, aj komunita Burzoblšáku sa rokmi zväčšovala a menila. Rozširoval sa predávaný sortiment a pribúdalo i množstvo nových a sviežich nápadov od novovznikajúcich handmade značiek.

Burzoblšák tak postupne získaval svoju vlastnú a originálnu identitu. Určite ste si všimli, že presne pred štyrmi rokmi sme sa začali prezentovať novým logom.

V tom čase prišla na Burzoblšák iba hŕstka návštevníkov a niekoľko predajcov. Všetci sa o nás dozvedeli z letákov, ktoré sme celý mesiac osobne roznášali po zasneženom Ružinove. v sobotu to bude v poradí už #41 Burzoblšák, teda oslávi štvrté výročie svojej existencie!

Ako sme sa rozrástli

V súčasnosti Burzoblšák pravidelne navštevujú stovky priaznivcov a milovníkov secondhand módy. A najbližší blší trh nebude v ničom zaostávať! Príde množstvo predajcov dámskeho, pánskeho a detského oblečenia a unikátnych handmade výrobkov. Okrem toho, nebude chýbať ani recyklácia pokladov z vašej domácnosti v podobe platní, kníh, obrazov alebo aj starožitností.

Ako sa posúvame

  • Stali sme sa súčasťou virtuálneho sveta

Štvrtý rok bol pre Burzoblšák zaujímavý aj tým, že rozšíril svoje pôsobenie aj v online sfére. Nepochádzate priamo z Bratislavy alebo jej okolia, no radi by ste sa stali súčasťou burzoblšákovej komunity? Od júna roku 2018 Burzoblšák-online putuje priamo do vašich domácnosti! Vybudovali sme totiž aj online priestor pre celé Slovensko.

  • Vytvorili sme vlastný brand

Štyri roky sú dostatočne dlhý čas aj na to, aby si Burzoblšák dokázal vytvoriť aj vlastnú značku. Jej cieľom, samozrejme, nie je zarábať, ale podporovať ľudí a zvieratá v núdzi. Celý zisk z  nákupu tašiek, tričiek a hrnčekov označených logom Burzoblšáku putuje na charitatívne účely.

  • Oblečenie triedime priamo na Burzoblšáku

Oblečenie, ktoré nám predajcovia nechávajú pre ľudí v núdzi sme sa rozhodli rozdeľovať už priamo na každom Burzoblšáku. Z toho dôvodu máme počas každého Burzoblšáku pripravené koše na triedenie oblečenia (dámske, pánske, detské oblečenie, kabelky, textílie a dámska, pánska a detská obuv).

Týmto krokom spoločne pomáhame najmä zamestnancom organizácií, ktorí musia tráviť denne aj niekoľko hodín triedením darovaného oblečenia a častokrát sa popritom nestíhajú venovať dôležitejším činnostiam. Takto im chceme pomôcť a uľahčiť ich záslužnú prácu. Boxy na triedené oblečenie nájdete pri šatni, vždy po 12.00 hod.

Môžete sa tešiť na sobotu

Keďže Burzoblšák nie je len podujatie, ale komunita ľudí, na Burzoblšák-trhu nebude chýbať ani zóna s občerstvením. Aké pochúťky vás budú čakať? Domáce koláče, chutné pomazánky, výborné limonády, sirupy, džemy a tá najlahodnejšia káva na svete.

A pre vás, milé dámy, samozrejme, už tradičný beauty kútik. Aby ste si chvíľku s vašimi blízkymi a známymi poriadne vychutnali. Detičkám nebudú chýbať ani tvorivé dielne a maľovanie na tvár pod vedením detskej eventovej agentúry Artlandia a už zaužívaná fotostena Burzoblšák.

Pre všetkých návštevníkov bude na mieste k dispozícii šatňa. Preto si nezabudnite odložiť svoje kabáty. Aby vaše nákupy boli ešte o niečo príjemnejšie!

Ďakujeme všetkým priaznivcom, s ktorými sa na Burzoblšáku vidíme každý mesiac už od februára 2015. My o vás vieme a vážime si vaše usmievavé tváre, s ktorými sa každý mesiac zdravíme ako s priateľmi. Pretože už sa dobre poznáme. Vďaka Burzoblšáku.

Tak teda aj na ďalšie štyri!

A pre všetkých, ktorí sa opäť alebo len poprvýkrát chystáte na Burzoblšák – trh, tešíme sa na Vás už 2. februára 2019 v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod. na Drieňovej 16 v Bratislave!

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/2048453805445217/

Rezervácie miest na: www.burzoblsak.sk/registracia

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech