Na svete je prvý trailer k filmu vytvorený umelou inteligenciou

  • Trailer k filmu Morgan vygeneroval superpočítač od spoločnosti IBM Research.
ww
  • Trailer k filmu Morgan vygeneroval superpočítač od spoločnosti IBM Research.

Doba kedy tailery k filmom vytvárali len ľudia je už zrejme za nami. Tím z IBM Research sa pustil do spolupráce so spoločnosťou Fox a štábom nového filmu Morgan a ich superpočítačom s názvom Watson. Spoločne vytvorili prvý trailer k filmu, za ktorým stojí umelá inteligencia.

Scifi thriller Morgan predstavuje herečku Kate Mara ako manažérku spoločnosti, ktorá stojí za prvou umelou inteligenciou v tele, ktoré vyzerá rovnako ako ľudské. Rozhodne sa túto umelú inteligenciu zničiť, tej sa to však nepáči a na svete je problém.

wat

zdroj fotografie:gameguide.com

Nie len, že popis filmu znie veľmi zaujímavo, rovnako zaujímavý je aj trailer vytvorený super počítačom Watsnom. Na videu si môžeš pozrieť samotný trailer, po ktorom nasleduje aj komentár niekoľkých členov štábu, ale aj ľudí zo spoločnosti Fox alebo IBM Research.

Najskôr sa musel Watson pustiť do analýzy stoviek filmových ukážok, aby “pochopil” základné princípy hororu. Potom použil základné vizuálne a sluchové analýzy s cieľom identifikovať obrázky, zvuky a emócie, ktoré sa obvykle nachádzajú v desivých a napínavých upútavkách na filmy.

mr

zdroj fotografie:vice.com

Watson následne analyzoval film Morgan a identifikoval kľúčové okamihy filmu, z ktorých by sa mal trailer zostaviť. Ľudská ruka musela zasiahnuť len na konci procesu, kedy bolo potrebné dať jednotlivé obrazy dohromady a pridať finálne zvuky a hudbu.

Avšak od momentu, kedy systém IBM prvýkrát analyzoval filmový snímok, až po dokončenie traileru špecialistami ubehlo len približne 24 hodín. Bežná doba potrebná na výber vhodných scén z niekoľkých hodín filmového materiálu a dokončenie traileru je 10 až 30 dní.

gg

zdroj fotografie:vice.com

Trailery sú často triviálne a niekedy môžu dokonca človeku pokaziť celý film ešte predtým, ako ho vôbec uvidí. Je len veľmi tenká hranica medzi vytvorením naozaj dobrého trailer alebo len veľkej zbierke záberov, z ktorej aj tak nepochopíš, o čo vlastne vo filme má ísť. Watsnova verzia tarileru je krátkou , jednoduchou a celkom pútavou ochutnávkou dlho očakávaného snímku.

zdroj:iflscience.com zdroj titulnej fotografie:branding.news

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech