Svetová špička UX dizajnérov vystúpi prvýkrát v Bratislave na Experience Conference 2017

  • Svetová špička UX dizajnérov vystúpi prvýkrát v Bratislave na Experience Conference 2017.
wud_2016_8
  • Svetová špička UX dizajnérov vystúpi prvýkrát v Bratislave na Experience Conference 2017.

Na Slovensku ešte stále nie je pojem “user experience design” tak rozšírený ako v západných krajinách, a práve event Experience Conferecne si dal za cieľ to zmeniť. Prvý ročník sa bude konať už 9. marca v Bratislave a vystúpia na ňom svetoví lídri z oblasti UX, UI a service dizajnu. Za konferenciou stojí najväčšie slovenské UX štúdio – Lighting Beetle.

O konferencii

“Cieľom konferencie je spojiť nielen dizajnérov, ale aj manažérov, vývojárov, marketérov a kreatívcov z najrôznejších odvetví a otvoriť diskusiu na tému používateľsky orientovaného dizajnu produktov a služieb. Slovensko je v oblasti UX ešte stále trochu pozadu, a to nielen vzhľadom k západu, ale dokonca aj v porovnaní s okolitými krajinami,“ hovorí spoluorganizátor konferencie Michal Blažej z Lighting Beetle.

foto: archív Suxa (World Usability Day 2016)

„Touto konferenciou by sme chceli ľuďom zo slovenského biznisu, ale i štátneho sektora priblížiť postupy, vďaka ktorým vznikajú v zahraničí úspešné produkty a služby, ktoré menia svet. Na konferencii vystúpia UX profesionáli z úspešných firiem z celého sveta a na druhý deň budú prebiehať interaktívne workshopy, na ktorých si účastníci budú môcť pod vedením zahraničných expertov osvojiť rôzne techniky, ktoré ich posunú v danej oblasti o niekoľko levelov vpred.“

Aktuálny (zatiaľ však nie kompletný) zoznam rečníkov a tém:

  • Matt Lee – Director of User Research at GrubHub, before: Head of Research at Booking.com (New York) – “Significance beyond statistics”
  • Ryan Haney – UX Designer at FIFA \ TMS (Zürich) – “Using rapid design techniques to provoke reactions and help to progress”
  • Zsuzsa Kovács – Senior UX Researcher at Prezi (Budapest / San Francisco) – “Don’t just ask users, measure them”
  • Anton Schubert – Design Strategist at Futurice (London) – “Lean Service Creation – Maximising the chances of successful innovation”
  • Elysia Howell – Senior UX/UI Designer at Bank N26 (Berlin) – “Building products for customers, not just business”
  • Alex Potrivaev – Enterpreneur and Product Designer at Intercom (Dublin) – “Solving problems with humans and bots”

Foto: Archiv SUXA (UX workshop)

Príležitosť pre začínajúcich UX-ákov

Že ste študenti alebo čerství absolventi, zaujímate sa o UX a nemáte job, v ktorom by Vám preplatili lístky na konferenciu? Ešte stále môžete získať vstupné zadarmo. Ďalším problémom, ktorý chce totižto konferencia riešiť, je nedostatočné vzdelanie na Slovensku v oblasti nových disciplín, ako napríklad práve UX dizajn. Niektoré technické univerzity sa síce snažia vyučovať UX v rámci určitých predmetov, stále tu však chýba odbor štúdia zameraný vyslovene na HCI (human-computer interaction) tak, ako to funguje v zahraničí. Firmy na Slovensku neustále zápasia s nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily a UX robia často ľudia bez potrebnej kvalifikácie.

„Rozhodli sme sa, že dáme príležitosť aj niekoľkým talentovaných študentom či absolventom škôl príbuzných odborov, ktorí majú už nejakú skúsenosť s používateľským výskumom či UX dizajnom (alebo sa ho učia svojpomocne). Ak nás presvedčia o svojich schopnostiach, tak dostanú nielen lístok zadarmo, ale aj príležitosť zoznámiť sa zo zástupcami slovenských firiem hľadajúcich UX juniorov,“ dodáva Michal.

Ak máš čo ukázať, napíš na adresu [email protected] a dokáž, že si takú príležitosť zaslúžiš.

Viac info o konferencii a programe nájdete na www.exconf.com

Facebooková stránka konferencie je https://www.facebook.com/exconf/

Zdroj info: tlačová správa Experience Conference, zdroj titulnej foto: archív Suxa (World Usability Day 2016)

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech