Svetovo najúspešnejšie coworkingy skrývajú prekvapenie a zaujímavosti, o ktorých si doteraz určite nevedel

  • Coworking momentálne zažíva veľký úspech
  • Niektoré coworkingové siete majú desiatky pobočiek po celom svete
  • Snažia sa vyniknúť svojou ponukou a rôznymi službami
Knotel
Knotel
  • Coworking momentálne zažíva veľký úspech
  • Niektoré coworkingové siete majú desiatky pobočiek po celom svete
  • Snažia sa vyniknúť svojou ponukou a rôznymi službami

Ak pracuješ na voľnej nohe alebo vlastníš začínajúci startup, tak väčšinou máš asi obmedzený rozpočet. Väčšina sa zhodne na tom, že pracovať len z domu nie je ideálne, taktiež potrebuješ miesto na stretávanie sa s klientmi alebo s kolegami a členmi tímu. V takomto prípade ponúka najlepšie riešenia coworking.

Od miesta pri stole cez niekoľko kancelárií až po zasadačky rôznych veľkostí, toto všetko si vieš prenajať za rozumnú cenu. Nedávno sme vám priniesli správu najlepších coworkingov vo svete a zároveň sme vás informovali aj o novom projekte z Trnavy. Dnes sa pozrieme na zub najpopulárnejším americkým coworkingom.

Impact Hub

Začneme, pre nás, známou firmou, keďže Impact Hub nájdeš aj na Slovensku. Sídli na Hviezdoslavovom námestí. Na svete momentálne pôsobí 96 pobočiek, z toho 14 je práve v Spojených štátoch a má viac ako 16 000 členov. Funguje to na frančízovom systéme, čiže pokiaľ splníš podmienky, ktoré si Impact Hub určí, môžeš si ho kludne otvoriť aj ty. Okrem Slovenska nájdeš pobočku Impact Hubu aj v Rakúsku, Maďarsku a v Čechách nájdeš rovno tri.

WeWork


WeWork má 341 pobočiek z toho „len“ 50 priamo v New Yorku, momentálne má namierené stať sa najväčším prenajímateľom kancelárskych priestorov na Manhattane. Ak si myslíte, že je to len čisto americká záležitosť, tak ste na omyle. Pobočky majú po celom svete a 2 z toho sú aj u našich severných susedov vo Varšave. Firma, ktorá má na svedomí WeWork, zastrešuj aj ďalší projekt, WeLive. Ako je z názvu evidentné, v tomto prípade prenajímajú apartmány. Dokonca spolupracujú s AirBnB. V prípade, že ste si objednali pracovnú cestu, tak AirBnB vám poskytne rezerváciu priestorov z WeWorku.

Your Alley


Tento coworking vás neohúri početnými pobočkami, má ich totiž len štyri. Dve z toho sú v New Yorku, jedna vo Washingtone a jedna v štáte Massachusetts. Avšak má rozbehnutú zaujímavú spoluprácu s operátorom Verizon Wireless, ktorá sa volá 5G Lab. Správne tušíte, že v tomto priestore spájajú ľudia sily, aby vyvinuli piatu generáciu bezdrôtového spojenia.

Knotel

Knotel sa považuje za najväčšieho konkurenta WeWork, čo je zároveň aj zarážajúce, keďže ako coworking majú „len“ 60 pobočiek. V Európe ich nájdete v Berlíne a Londýne. Namiesto vymedzených priestorov dokážu vytvoriť priestor pre svojich nájomníkov na mieru, dokonca aj veľkosť priestoru je nastaviteľná.

Make Offices


Ide o menšiu sieť coworkingov, keďže prevádzkujú dokopy len 14 pobočiek, ktoré sú rozdelené medzi Chicagom, Washingtonom a Philadelphiou. Medzi služby, ktoré ponúka, patrí aj virtuálna kancelária. V rámci virtuálnej kancelárie získate poštovú službu 2 hodiny v konferenčnej miestnosti mesačne a zároveň všetky výhody členstva.

Industrious Office


Ich ponuka priestorov sa rozprestiera po celých Spojených štátoch. Ponúkajú až 44 pobočiek, ale na rozdiel od konkurencie sa nesústredia na jeden štát alebo len jednu časť Spojených štátov. Ich pobočky nájdete ako na východnom, tak aj na západnom pobreží (New York, San Francisco), na severe i na juhu (Seattle, Dallas), ale aj vo vnútrozemí (Denver, Indianapolis).

Na Slovensku máme coworkingov niekoľko a tešia sa veľkej oblube. V budúcnosti snáď jedna alebo viacero zo spomínaných firiem aj vďaka tejto popularite rozšíria svoju pôsobnosť aj na naše územie. Zatiaľ si však musíme vystačiť s tým, čo máme, prípadne sa nechajme prekvapiť, možno sa do coworkingov pustia ďalšie slovenské firmy.

Zdroj: Coworking resources

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech