Systém prihlasovania na antigénové testovanie čakajú veľké zmeny. Ako výsledok dostaneš len papierový certifikát

  • V systéme prihlasovania na antigénové testovanie sa už nebude možné prihlásiť predom na všetky odberné miesta
  • Namiesto emailu či SMS so správou o výsledku dostaneš do rúk už len certifikát
24_01_2021_antigenove_testovanie_Kosice_01754776
TASR/Milan Kapusta
  • V systéme prihlasovania na antigénové testovanie sa už nebude možné prihlásiť predom na všetky odberné miesta
  • Namiesto emailu či SMS so správou o výsledku dostaneš do rúk už len certifikát

Ministerstvo zdravotníctva prehodnotilo efektivitu online objednávania na antigénové testovanie v mobilných odberových miestach. Na základe reálneho využívania objednávania záujemcov bude po novom možné požiadať o antigénové testovanie prostredníctvom online formulára na 500 mobilných odberových miestach. Informovala o tom hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová, informuje SITA.

Už len papierový certifikát

Mobilné odberové miesta, na ktoré nebude možné objednať sa prostredníctvom stránky korona.gov.sk, budú záujemcov o antigénové testovanie vybavovať priebežne. Zároveň výsledok testu nedostanú SMS správou alebo e-mailom, ale len v papierovej forme.

V najbližších dňoch bude teda možné objednať sa na antigénové testovanie v 500 mobilných odberových miestach, ďalších 270 bude bez objednania. Doteraz bolo možné objednať sa na testovanie v 682 mobilných odberových miestach a testovanie v 88 mobilných odberových miestach bolo bez objednania.

SKVELÁ SPRÁVA: Vakcína, ktorou sa očkuje aj u nás, je pri boji s koronavírusom účinná takmer na 100 %

Zároveň platí, že v každom meste bude zabezpečené, aby sa ľudia na testovanie mohli elektronicky objednať. Zoznam mobilných odberových miest je zverejnený na stránke health.gov.sk a pri každom je uvedené, či je možné sa na testovanie vopred objednať.

Aktuálny COVID automat

V druhom stupni varovania sa aktuálne nachádzajú len okresy Kežmarok, Nové Zámky a Tvrdošín. Čiernych okresov je 35, bordových 41. Toto rozdelenie platí od pondelka 15. marca.

Čierne okresy: Bánovce nad Bebravou, Čadca, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Gelnica, Humenné, Ilava, Košice I – IV, Košice okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Martin, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota.

covid automat 14. marec
zdroj: MZSR

Situácia sa v porovnaní s predchádzajúcim týždňom zhoršila v okresoch Čadca, Gelnica, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Myjava, Senica, Skalica a Trebišov. Tie prešli z bordovej do čiernej farby automatu. Pohoršili si aj Medzilaborce, ktoré sa dostali do tretieho stupňa, teda bordovej farby.

Nový COVID automat: V druhom stupni ostali len 3 okresy, Slovensko však uvoľnenie opatrení nečaká

Ako sa uvádza v aktuálnom uznesení vlády, opatrenia budú platiť do 21. marca. Cieľom nových protipandemických opatrení je zníženie mobility, spomalenie šírenia infekcie. Tiež zamedzenie importu nových mutácií a zredukovanie nárastu hospitalizácií.

V prípade, že sa do 21. marca nedosiahne žiadaný efekt, pripraví sa zavedenie tvrdého obmedzenia pohybu. Zastavená bude aj výroba a dôjde k uzavretiu celej krajiny.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK