Takto by vyzerali plagáty tvojich obľúbených seriálov, keby vznikali počas korony

  • Slovinský grafický dizajnér Jure Tovrljan sa tentokrát pohral s plagátmi k známym seriálom
  • Všetky prispôsobil aktuálnej pandemickej situácii
serialy (1)
Jure Tovrljan
  • Slovinský grafický dizajnér Jure Tovrljan sa tentokrát pohral s plagátmi k známym seriálom
  • Všetky prispôsobil aktuálnej pandemickej situácii

Mladý Slovinec nás prednedávnom zaujal svojou inovatívnou korona-tvorbou, keď ikonické logá známych svetových značiek zahalil podľa nariadení Svetovej zdravotníckej organizácie. Siréna zo Starbucksu dostala ochranné rúško, olympijské kruhy sa oddelili do bezpečnej vzdialenosti a pivo Corona dostalo nový rozmer.

Viac čítaj TU >> Slovinský umelec vytvoril bezpečné umenie v čase korony. Starbucks má rúško, pivo Corona nové meno

Teraz sa zameral na niečo podobné. Svoje obľúbené seriály zaodel do nového aktuálneho šatu.

Vizuálny korona-projekt

Umelci na Slovensku zažívajú ťažké časy. Zatvorenie všetkých kultúrnych inštitúcií patrilo totiž medzi prvé bezpečnostné opatrenia, ktoré sa v našej krajine udiali. Vynašli sa. Vznikajú online galérie, herci hrajú a ty ich môžeš sledovať online, grafickí dizajnéri kreslia a grafikami reagujú na situácie okolo seba veľmi trefne. No a fotografi fotia, vďaka nim vidíme svet trochu živší, ako len z balkóna bytu či z okna.

Umenie sa dokonca celosvetovo spája a online galérie súčasného umenia hľadajú vo svojej tvorbe veľmi pekné paralely. Slovinský grafický dizajnér Jure Tovrljan teraz vybral niekoľko svojich obľúbených seriálov. Takých tých klasických z Netflixu a HBO Go a dal im veľmi jasný odkaz. Chrániť sa treba tak medzi Priateľmi ako aj pri Hre o tróny.

Chcel som upozorniť na to, ako by niekoľko mojich obľúbených seriálov vyzeralo, keby sa točili teraz, respektívne, keby si tvoril obrazový propagačný materiál,“ vysvetľuje pre redakciu Startitup Jure. Ľudia sú v stále náročnejšej situácii a preto považuje za potrebné, priniesť im do život aspoň trochu humoru.

A tak si prispôsobil napríklad Game of Thrones, kde kráľovná Daenerys sedí na zamatovom tróne, taký má totiž séria aj podtitul. Na kolenách má misku s popcornom a v ruke diaľkový ovládač. Elegantná, no v domácom úbore.

zdroj: Jure Tovrljan

Ani Ted Mosby by mamu svojich detí dnes nespoznal tak jednoducho. Asi by najprv musel nastať na Tindri „match“, potom by si niekoľko mesiacov počas dobrovoľnej, ale v Amerike už dnes stále prísnejšej karantény, písali a potom by sa konečne stretli.

zdroj: Jure Tovrljan

Priatelia síce žili v dvoch bytoch cez chodbu, no väčšinou sa stretávali u Moniky alebo v Central Perku. Dnes by to bolo asi skôr nemožné. Ani ten byt a spoločné debaty či večere by neprichádzali do úvahy. A tak jediné, čo by šiestim kamošom ostávalo, by bol jeden obrovský videočet. Najlepšie by z celej situácie vyšla asi Monika s Chandlerom. Ten by mal ale dokonale uprataný byt a skvelé jedlo 3x denne.

zdroj: Jure Tovrljan

Situácia v spoločnosti sa vyhrocuje, ľudia potrebujú zmenu. „Strach a obavy sú veľkou tému, protipólom sú tiež nápady, čo robiť doma, aby sme spolu vychádzali a nenudili sa. A tie niekedy dochádzajú,“ hovorí Jure na margo svojho súkromia ale aj krajiny a zdôrazňuje, že humor je liek a tak verí, že takto dokáže mnohým ľuďom priniesť do života povzbudenie.

A vieš ako to je. Kto dnes nepečie chlieb, aspoň pozerá Breaking Bad. Alebo Baking Bread? Či ako sa to vlastne volá?!

zdroj: Jure Tovrljan

zdroj: Jure Tovrljan

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK