Takto sa darilo najbohatším ľuďom sveta v roku 2019

  • 500 najbohatších ľudí svete získalo v roku 2019 spolu 1,2 bilióna dolárov
  • Na vrchole rebríčka je Jeff Bezos, ktorý mal šťastie a pri rozvode že stratil len 9 miliárd dolárov
  • Majetok Billa Gates a Marka Zuckerberga narástol o viac ako 20 miliárd dolárov
TASR/AP, wikimedia.org-Seattle City Council
  • 500 najbohatších ľudí svete získalo v roku 2019 spolu 1,2 bilióna dolárov
  • Na vrchole rebríčka je Jeff Bezos, ktorý mal šťastie a pri rozvode že stratil len 9 miliárd dolárov
  • Majetok Billa Gates a Marka Zuckerberga narástol o viac ako 20 miliárd dolárov

Bloomberg’s Billionaire’s Index aj tento rok odhalil zaujímavé čísla. Napríklad aj to, že 500 najbohatších ľudí sveta má v rámci kombinovaného bohatstva celkovo 5,9 bilióna dolárov, čo predstavuje nárast o takmer štvrtinu v porovnaní s minulým rokom.

Titul najbohatšieho človeka na svete si stále drží Jeff Bezos, hodnota jeho čístého bohatsva predstavuje 116 miliárd dolárov. V prvej päťke je aj Bill Gates -113 miliárd dolárov a Mark Zuckerberg -79,4 miliárd dolárov.

zdroj: wikimedia.org

V súvislosti s majetkom Jeffa Bezosa je určite potrebné spomenúť aj jeho tohtoročný rozvod s manželkou Mackenzie. A hoci si na tejto tému zgustol najmä bulvár, vzhľadom na obrovský majetok, ktorý pár vlastní, významne zaujal aj finančníkov.

Aj keď hneď po ohlásení rozchodu označovali ich rozvod za najdrahší v histórii a odhadli ho na 68 miliárd dolárov, ako informuje BBC, stál približne 36 miliárd dolárov. Jeff Bezos pritom vďaka nárastu akcií spoločnosti klesol v rebríčku najbohatších ľudí sveta len o 9 miliárd dolárov.

Ako Mackenzie napísala na svojom Twitteri, Bezosovi po rozvode zostáva 75 % podielu v Amazone, Mackenzie manželovi zároveň prenecháva aj hlasovacie práva nad svojím podielom a plánuje sa vzdať všetkej účasti v denníku The Washington Post a vesmírnej spoločnosti Blue Origin.

Zaujímavosťou však je, že po rozvode sa bývalá pani Bezosová stala jednou z najbohatších žien sveta s odhadovaným majetkom vo výške 35,7 miliárd dolárov. Zaradila sa do zoznamu, ktorému podľa Forbes vládne dedička kozmetickej firmy L’Oreal, Francoise Bettencourt Meyers s 52,9 miliardami dolárov na účte.

Zakladateľ Facebooku Zuckerberg aj napriek masívnej kritike jeho monopolu v sociálnych médiách, stúpol v rebríčku  o 27,3 miliárd dolárov. Majetok Billa Gatesa taktiež vzrástol a to o 22,7 miliárd dolárov. Podľa indexu Bloomberga je v súčasnosti na svete celkom 173 miliárdárov.

zdroj: wikimedia.org

Medzi pozoruhodné prírastky medzi najbohatších ľudí sveta, patrí napríklad Kylie Jenner, ktorá sa tento rok stala najmladšou miliardárkou. Podľa Forbesu kozmetická spoločnosť Kylie Jenner už dosiahla hodnotu astronomických 900 miliónov dolárov. Podnikateľský príbeh mladej hviezdy je však pomerne kontroverzný. Mnohí totižto poukazujú na to, že Kylie nie je skutočnou osobnosťou, ktorá mení svet. 

View this post on Instagram

set days .. 🖤📸

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Hovorkyňa amerického magazínu Forbes pre CNN uviedla, že sú si plne vedomí, že v rámci pojmu „self-made“ sú ľudia, na ktorých tento pojem sedí viac ako na iných. „Áno, Kylie pochádza z bohatej rodiny a zviditeľnila sa vďaka nej, avšak svoju spoločnosť vlastní sama a je hodnotená na základe príjmov, ktoré dosiahla sama ako aj na základe hodnoty spoločnosti, ktorú založila,” uviedla pre CNN.

Kylie Jenner sa preslávila najmä vďaka televíznej reality show „Keeping Up with the Kardashians“. V roku 2016 patrila medzi 10 najsledovanejších ľudí na Instagrame, aktuálne ju sleduje 155 miliónov ľudí.

Zdroj: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech