Takto to vyzerá v zákulisí krízového štábu. Prezidentka vyzýva na vnášanie pokoja do spoločnosti 

  • Prezidentka Zuzana Čaputová sa na piatkovom stretnutí krízového štábu zaujímala najmä o ochranné pomôcky pre ľudí, ktorí sú v boji proti koronavírusu v prvej línii a o seniorov
TASR - Martin Baumann
  • Prezidentka Zuzana Čaputová sa na piatkovom stretnutí krízového štábu zaujímala najmä o ochranné pomôcky pre ľudí, ktorí sú v boji proti koronavírusu v prvej línii a o seniorov

Hlava štátu tiež upozornila na domáce násilie, ktorého miera počas karantény vo svete narastá. Taktiež zdôraznila, že v čase pandémie je dôležité, aby ľudia dostávali informácie o jednoznačne prijímaných rozhodnutiach. Informovala o tom na svojom oficiálnom facebookovom profile.

„Zaujímala som sa o stav zásob ochranných pomôcok pre naše nemocnice a ľudí v prvej línii, počty testovacích sád, pľúcnych ventilátorov aj o prijaté a plánované opatrenia,“ uviedla prezidentka. 

Gepostet von Zuzana Čaputová am Freitag, 3. April 2020

Hlava štátu tiež ocenila prácu odborníkov v krízovom štábe a pozitívne vníma aj viaceré posuny, či už pri zabezpečení rôznych foriem testovania alebo v zásobení nemocníc ochrannými prostriedkami. 

Vyzdvihla tiež špeciálny prístup k rôznym komunitám. „Predovšetkým považujem za potrebné pokročiť v ochrane seniorov. Ide najmä o testovanie každého nového prijímateľa sociálnych služieb, ktorý ide do zariadenia alebo sa doň vracia z nemocnice. Je tiež potrebné zabezpečiť účinnými ochrannými pomôckami ľudí, ktorí sa o seniorov starajú,“ zdôraznila prezidentka.

Exkluzívny pohľad do zákulisia krízového štábu od Politikum:

Čaputová tiež upozornila na zvýšenú frekvenciu domáceho násilia, ktorá je zapríčinená domácou karanténou v časoch pandémie. 

Prezidentka diskutovala s členmi štábu aj o potrebe lepšej spolupráce a komunikácie medzi orgánmi, ktoré krízu riešia a orgánmi miestnej samosprávy. Zaujímala sa o potreby prehľadného informovania o všetkých prijímaných opatreniach.

Gepostet von Zuzana Čaputová am Freitag, 3. April 2020

 „Dôležitá je však aj rozvaha tých, ktorí vyhodnocujú situáciu a prijímajú opatrenia v krízovom štábe, v exekutíve, v parlamente. Namiesto čiastkových scenárov musíme všetci mať jednoznačné informácie o prijímaných opatreniach a ďalšom postupe. Je potrebné navrhovať odôvodnené riešenia a vnášať do spoločnosti pokoj,“ dodala.

Zdroj: facebook.com/zcaputova/

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech