Takto vyzerá koncept budúcoročnej Formuly E

  • Čisto elektrická pretekárska séria Formula E dostane vo svojej piatej sezóne, ktorá začína na konci roka 2018, facelift.
  • Čisto elektrická pretekárska séria Formula E dostane vo svojej piatej sezóne, ktorá začína na konci roka 2018, facelift.

Spark Racing Technologies – spoločnosť, ktorá má na starosti stavbu druhej generácie monopostov Formula E, vydala niekoľko koncepčných obrázkov – a vyzerajú neuveriteľne. Spoločnosť, ktorá vytvorila aj automobil momentálne pretekajúci v sérii publikovala obrázky cez víkend.

foto: sparkracingtechnology.com

Francúzska firma sľubuje lepšiu aerodynamiku, zníženie hmotnosti a efektívnejšie využitie batérie. Spark hovorí, že vďaka týmto prvkom budú autá rýchlejšie, a preto kladie zvýšený dôraz aj na bezpečnosť vodiča. V renderoch vidieť dva spôsoby zvyšovania bezpečnosti – na troch obrázkoch môžeš vidieť úplne uzavretú kabínu, zatiaľ, čo bočný pohľad ukazuje čelné sklo podobné tomu, ktoré testovala Formula 1.

foto: sparkracingtechnology.com

Súčasná koncepcia SPARKu je s jej obrovským predným krídlom a divokým aerodynamickým vzhľadom už dosť radikálna. Ale nie je príliš prekvapivé, že finálne auto môže vyzerať ešte extrémnejšie, keď vezmeme do úvahy, že FIA – riadiaci orgán Formuly E – pôvodne požiadal spoločnosti súťažiace o zákazky na výrobu šasi, aby sa pri svojich návrhoch inšpirovali v slávnych koncepčných vozidlách, ako je Red Bull X2010, Ferrari F1 Concept alebo McLaren MP4-X.

foto: sparkracingtechnology.com

Piata sezóna bude pre mladú sériu rozhodujúca a to nielen preto, že autá budú vyzerať bláznivo. McLaren, Sony a Atieva pracujú na novej sade batérií pre automobily, ktoré vydržia celé preteky, vďaka čomu si jazdci nebudú musieť meniť autá v polovici súťaže. Je tiež možné, že v piatej sezóne do série vstúpi Mercedes-Benz (a ďalší výrobcovia), čím by sa pridali k Jaguaru, Renaultu, Audi, BMW a startupom ako NextEV a Faraday Future.

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK