Talianska vláda rozdá tínedžerom k 18. narodeninám 500 eur, ktoré môžu investovať do samovzdelávania

  • Dovŕšiť 18 alebo byť učiteľom sa v Taliansku celkom oplatí.
Brazil's Catholics Await Election Of Pope During The Conclave In The Vatican
  • Dovŕšiť 18 alebo byť učiteľom sa v Taliansku celkom oplatí.

Taliansko v tom má jasno – vzdelaný národ je základom dobre fungujúceho štátu. Veci však treba podchytiť ešte v základoch. Nádej predstavuje mladá generácia, ktorá bude v budúcnosti držať krajinu vo svojich rukách.

Investovanie do budúcich generácií možno nebolo nikdy také dôležité ako to je v tejto dobe. Vďaka neustálemu vývoju sa mnoho vecí  stáva jednoduchšími, no namiesto toho, aby sme to využili  pre náš prospech, v mnohých prípadoch sa stávame len čoraz viac lenivejšími. Jasne sa to odzrkadľuje na postoji dnešnej mládeže k športu alebo vzdelaniu.

lib

Talianska vláda má snahu pripomenúť tínedžerom, že práve kultúra je životným bohatstvom každého človeka a má silu spájať ľudí. Ako lákadlo použije voucher v hodnote 500 eur, ktorý mladí ľudia dostanú po dovŕšení 18. roku života. Takúto kultúrnu poukážku budú môcť mládežníci bažiaci po vzdelaní použiť na nákup kníh, lístkov do kina, na koncerty a do múzeí, avšak uplatniteľná bude aj pri návšteve národných parkov.

Prvé poukážky sa začnú rozdávať už 15. septembra. Z tohto gesta vlády by pritom malo benefitovať približne 575 tisíc tínedžerov. Vláda si v tomto prípade bude musieť siahnuť pomerne hlboko do vrecka, keďže celkové náklady budú najmenej v hodnote 290 miliónov eur. Parlamentný podtajomník Tommaso Nannicini však verí, že to budú dobre vynaložené peniaze.

Posolstvom tejto iniciácie pre mladých je pripomenúť tínedžerom, že patria do komunity, ktorá ich privíta po dosiahnutí určitého veku,” povedal Tommaso Nannicini

reading

Tento čin by taktiež mal zdôrazniť to, ako veľmi dôležité je samovzdelávanie a to, ako obohacovanie seba ako človeka posilňuje štruktúru celej spoločnosti. Čerství osemnástnici si búdu môcť svoje 500 eurové kupóny stiahnuť pomocou špeciálnej aplikácie priamo do svojho telefónu. Budú ich môcť využiť v kamenných ale aj online obchodoch. Podobný bonus v rovnakej hodnote pripravuje talianska vláda v roku 2017 aj pre učiteľov. Tí môžu peniaze použiť na ich profesionálny rozvoj, dovzdelávanie sa v danom obore alebo na nákup odbornej literatúry.

 

zdroj:independent.co.uk zdroj fotografií:theculturetrip.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech