Táto dizajnová RAM-ka dodá štýl každému počítaču

  • Ak si potrpíš na vzhľad svojho počítača, táto RAM je rozhodne zaujímavým dodatkom.
2861_5858e530b782c
  • Ak si potrpíš na vzhľad svojho počítača, táto RAM je rozhodne zaujímavým dodatkom.

Podsvietená RAM nie je nič nové, napríklad taká Corsair Vengeance LED DDR4 pulzuje červeným svetlom. Ale pulzujúce svetlo sa vôbec nechytá na najnovší počin spoločnosti G.Skill, ktorá sa zameriava na hig-end RAM pamäte. Ich Trident Z RGB DDR4 RAM má niečo, čo je asi každému jasné už z názvu – RGB podsvietenie.

tz-rgb4

foto: gskill.com

Nové moduly G.Skill Trident Z RGB budú postavené na 10 vrstvovom plošnom spoji, budú podporovať rýchlosť až DDR4-4266 a XMP 2.0 SPD profily, aby zapôsobili na užívateľov, ktorí hľadajú štýl a zároveň aj vysoký výkon pamäte. Moduly DIMM budú používať hliníkové chladiče Trident Z. Predtým spoločnosť ponúkla Trident Z moduly s rôznymi farebnými schémami a pridanie RGB podsvietenia je ďalším krokom G.Skill.

Výrobca hovorí, že Trident Z RGB bude v predvolenom nastavení zobrazovať dúhu farieb, ale používatelia si budú môcť prispôsobiť osvetlenie a navrhnúť svoje vlastné svetelné efekty pomocou špeciálneho programu, ktorý riadi podsvietenie. G.Skill neodhalil, ako presne tieto LED diódy pracujú alebo, ako sú ovládané, ale s najväčšou pravdepodobnosťou firma používa jeden alebo dva “nadbytočné” piny, ktoré DDR4 SDRAM moduly/sloty majú a/alebo 12 V napájacie piny.

Výrobca neuvádza cenu nadchádzajúcej Trident Z RGB RAM a je ťažké predpovedať, koľko budú svetelné efekty stáť koncových používateľov. Softvér pre konfiguráciu osvetlenia bude k dispozícii od februára 2017, samotná RAM niekedy v januári 2017.

tz-rgb6

foto: gskill.com

zdroj: anandtech.com, zdroj titulnej fotografie: gskill.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK