Tento izraelský startup vyrobil batériu, ktorá dokáže nabiť elektromobil za rekordných 5 minút

  • Izraelský technologický startup StoreDot má na konte už viacero zaujímavých vecí, ale to čo predviedol na výstave CUBE Tech Fair v Berlíne sa zrejme zapíše do dejín.
berlin_-_potsdamer_platz_-_e-mobility-charging
network.bellona.org
  • Izraelský technologický startup StoreDot má na konte už viacero zaujímavých vecí, ale to čo predviedol na výstave CUBE Tech Fair v Berlíne sa zrejme zapíše do dejín.

Spoločnosť predstavila svoju novú technológiu FlashBattery, vďaka ktorej bude možné nabiť elektromobil v rekordne krátkom čase  – 5 minút.

Batéria neobsahuje tradičnú lítium-iónovú vrstvu, ale je pokrytá vrstvou nanomateriálov a patentovaných organických zlúčenín na podporu ultra rýchleho nabíjania.

Kým súčasné batériové systémy sa zameriavajú na lepší kilometrový výkon, FlashBattery stavia do popredia predovšetkým rýchlosť nabíjania. A to je niečo, na čo sa zameriava iba minimum výrobcov. Napríklad, nabíjacím staniciam Tesly zaberie plné nabitie až 75 minút.

,,Rýchle nabíjanie je chýbajúci článok potrebný na to, aby boli elektromobily všadeprítomné,“ vyhlásil Dr. Doron Myersdorf, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti StoreDot. ,,Súčasné dostupné batériové technológie vyžadujú dlhý čas nabíjania čo spôsobuje, že elektrodoprava je pre širokú verejnosť nepostačujúca. Skúmame možnosti, ktoré nám pomôžu podporiť výrobný proces v Ázii a čo najskôr dosiahnuť masovú produkciu.“

StoreDot zároveň sľubuje, že FlashBattery je bezpečnejšia než súčasné batérie používané v elektromobiloch, pretože nie je horľavá a má vyššiu teplotu spaľovania. Ak je to pravda, je to skvelá správa.

Spoločnosť očakáva, že sa jej batérie dostanú na trh v priebehu najbližších troch rokov.

zdroj článku: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech