Tesla má už teraz 38.000 predobjednávok na batérie PowerWall!

  • Hoci boli batérie Tesla PowerWall predstavené iba pred pár dňami, Elon Musk vyhlásil, že spoločnosť Tesla Energy má v tejto chvíli na stole už 38.000 predobjednávok.
image_1431003180.jpeg
  • Hoci boli batérie Tesla PowerWall predstavené iba pred pár dňami, Elon Musk vyhlásil, že spoločnosť Tesla Energy má v tejto chvíli na stole už 38.000 predobjednávok.

 

V najnovšom vyhlásení prezradil Elon Musk, že ľudia sa zbláznili a „odozva na predstavenie batérií bola šialene ohromujúca“. Iba pár hodín po tom, čo Tesla predstavila ich nové revolučné batérie do domácností, sa im na stole objavilo už neuveriteľných 38.000 predobjednávok na batérie typu PowerWall. Toto však nie je jediné, čím sa môže Tesla iba pár hodín po predstavení pochváliť, pretože spoločnosť održala už aj množstvo predobjednávok na väčšie batérie PowerPack. Konkrétne im na stole pristálo zhruba v momente zhruba 2.500 predobjendávok na batérie PowerPack. Keďže jedna PowerPack batéria odpovedá približne 10-tim menším PowerWall batériám, tak tento počet je rovnaký, ako keby si ľudia objednali ďalších 25.000 PowerWall batérií. A keďže cenu, za ktorú sa budú batérie predávať už poznáme, tak si môžeme jednoduchou matematikou vyrátať, že Tesla sa svojimi príjmami bude môcť opäť pochváliť aj v ďalšom roku. Príjmy iba z momentálne predobjednaných batérií by mali dosiahnuť približne $220 miliónov.

 

Samotný Elon Musk je z tohto záujmu prekvapený a ani sám neočakával taktýto obrovský záujem iba pár hodín po predstavení. Musk však jedným dychom dodal, že ho mrzí to, že tento veľký dopyt nedokážu momentálne uspokojiť a najbližšie s tak môže stať v prvej polovici budúceho roka. Všetko totižto záleží od dokončenia a spustenia Tesla Gigafactory, kde by sa mali samotné batérie aj vyrábať.

V prípade, že vám ušiel náš piatkový článok, v ktorom opisujeme predstavenie nových revolučných batérií Tesla, prečítať si ho môžete TU.

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: TheVerge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech