Tesla začne spoplatňovať nabíjanie pre nových majiteľov

  • Nastáva zmena politiky Tesly.
collagetesla
  • Nastáva zmena politiky Tesly.

Tesla doposiaľ ponúkala neobmedzené používanie siete supernabíjačiek pre vodičov svojich modelov zadarmo. To však netrvalo donekonečna. Spoločnosť oznámila prichádzajúce zmeny pre program supernabíjačiek, ktoré zahŕňajú poplatok pre vlastníkov, ktorí si kúpia svoju Teslu po 1. januári 2017 – ale iba v tom prípade, ak presiahnu 400 kWh nabíjania za rok, čo znamená elektrickú energiu na približne 1 600 km. Potom, čo vodiči túto vzdialenosť prekročia, budú spoplatnení prírastkovým poplatkom, ktorého výška bude závisieť od používania. Jeho cena by však nemala byť príliš vysoká a stále má ostať výhodná v porovnaní s klasickým autom poháňaným bežným palivom.

titulna

Ako bolo spomenuté na začiatku, objednávky do 1. januára 2017 nie sú ovplyvnené – noví majitelia dostanú zdarma nabíjanie v sieti supernabíjačiek v prípade, ak si vyzdvihnú svoje nové vozidlo do 1. apríla 2017. Tesla tvrdí, že táto zmena prišla v dôsledku zmeny nastavenia ekonomickej politiky ohľadom supernabíjačiek. Táto zmena umožní spoločnosti reinvestovať získané financie naspäť do siete a akcelerovať rast firmy. Takisto poznamenala, že hoci bude sieť supernabíjačiek spoplatnená, nikdy nepôjde o ziskový biznis. Toto naznačuje, že všetky peniaze získané z poplatkov, budú využívané na udržovanie a expanziu/rast siete supernabíjačiek. Časový plán pre zmenu ovplyvní predovšetkým majiteľov Modelu 3.

Tesla doposiaľ neodhalila detaily týkajúce sa spôsobu spoplatnenia a kompletné informácie poskytne až neskôr v tomto roku. Spoločnosť však poznamenala, že tieto špecifikácie sa budú odlišovať v závislosti od času a regióny, ceny za elektrickú energiu a iné faktory.

2

Všetci sme vedeli, že neobmedzený program supernabíjačiek zdarma nedokáže vydržať naveky. Na druhú stranu, súčasní majitelia a budúci majitelia, ktorí si stihnú kúpiť Teslu do konca tohto roka sú za svoju prejavenú dôveru voči tejto spoločnosti odmenení doživotným využívaním výhod supernabíjačiek. Do týchto výhod patrí i hardvér potrebný pre autopilota.

Tesla prechádza veľkou zmenou, kedy sa pripravuje na masové vyrábanie áut zameraných na strednú triedu. Spoločnosť navyše po troch rokoch prvý raz vykázala zisk, čo pravdepodobne prinieslo investorom dôvod na úsmev. Uvidíme však, či im to po všetkej tej snahe nakoniec vyjde. Musk a spol. si však určite nejako poradia.

1

zdroj: techcrunch.com, zdroj fotografií: Charged EVs/techcrunch.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK