Textový editor „Sublime text“ sa po roku odmlky vracia

  • Sublime Text je jeden z najlepších textových editorov, ktorý sa po roku opäť vracia do hry a vraj bude ešte lepší, ako kedysi.
11
  • Sublime Text je jeden z najlepších textových editorov, ktorý sa po roku opäť vracia do hry a vraj bude ešte lepší, ako kedysi.

Tento týždeň sa k životu znovu prebudil textový editor Sublime text s novým updatom, ktorý prináša mnoho vylepšení, ako napríklad sublime – syntax, alebo rýchlejšie nahrávanie súborov.

Logo sublime 3

foto: sublimetext

 

Tím vývojárov tiež rozšíril možnosti „základného balíčka“, takže aj zadarmo s ním vieš urobiť celkom veľké veci. Novinkou je tiež nový člen tímu – Will Bond, ktorý momentálne zháňa ešte jedného človeka do tímu (máš šancu!).

Sublime Text je vo vývoji už od roku 2013, no v Marci 2015 bol zverejnený posledný update programu a následne na to sa už nový neobjavil.

 

Na webstránke Hacker News, ktorá sa zameriava na oblasť IT a technológií, sa v roku 2014 objavil rozhovor s vývojármi Sublime Textu. V rozhovore sa ich pýtali, či plánujú s editorom a s jeho updatmi pokračovať. „Určite neplánujeme vývoj Sublime Textu zastaviť.“ No napriek tomu čo hovorili, ich „tím“ sa už vtedy skladal z jedného člena.

Nakoniec si teda urobili krátku pauzu, počas ktorej sa však ostatné textové editory vylepšili natoľko, že nový Sublime tím bude mať čo robiť, aby ich dohnal.

Jeho vývoj je na dobrej ceste – všetci na jeho používanie spomínajú v dobrom a mnoho bývalých používateľov sa k nemu plánuje vrátiť.

1

Zdroj: thenextweb.com, zdroj fotografií: Sublime text

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK