Tieňový mód nového Tesla autopilota. Bezpečnejší ako s človekom za volantom

  • Ľudia začnú možno konečne viac veriť autonómnym autám. Revolučná Tesla prináša znovu praktický pokrok v cestovaní.
model_s_rear_34-0
  • Ľudia začnú možno konečne viac veriť autonómnym autám. Revolučná Tesla prináša znovu praktický pokrok v cestovaní.

Tesla v stredu vydala nový autonómny system pre ich všetky autá. Celý systém sa skladá hlavne z nového hardvéru, o ktorom Tesla hovorí, že ťa s najväčším pohodlím dostane z LA do New Yorku, vysadí ťa na Times Square a auto samo odíde, nájde voľné parkovacie miesto a zaparkuje.

492682160

foto: engadget.com

Predtým, ako začnú jazdiť plne autonómne Tesly, automobilka potrebuje zozbierať mnoho potrebných údajov pre testy tejto novej technológie, aby sa potvrdila jej bezpečnosť a kvalita. Takže od stredy Tesla vypúšťa von aktualizáciu softvéru v podobe novinky tieňového módu (“shadow mode”). Ten beží počas celej jazdy vodiča v Tesle, aby zozbieral všetky potrebné data a štatisticky vedel vyhodnotiť, ktoré časti autonómneho programu ešte treba vylepšiť a naopak, ktoré sú už kvalitne pripravené na používanie. Pri tieňovom móde, systém nijako nezasahuje do jazdy vodiča, iba zaznamenáva, kedy by zasiahol a kedy nie. S týmito údajmi vie Tesla potom určiť, či by pri autonehode lepšie zapracoval ich autonómny systém alebo človek.

model_s_rear_34-0

Foto: livebip.com

Systém bude nahrávať, ako by sa auto zachovalo pri neočakávaných situáciách, ale aj pri nehode, ktorú by práve autonómny system zapríčinil. Tieto informácie budú potom použité pre vylepšenie systému a propagáciu kvality autonómneho softvéru, akým Tesla figuruje.

Elon Musk dúfa, že tento system vyhodnocovania chýb vodiča a naopak “správnosti” riešenie autonómneho systému, pomôže v USA zmeniť zákon pre jazdu čisto autonómnych áut.

Zdroj článku: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: livebip.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech