Tigrie farmy v Číne – zvieratá sú zdrogované a bité pre zábavu

  • Tigrie farmy v Číne sú každodenným cieľom turistov, kde môžu pre zábavu udierať tieto bezbranné zvieratá. A to nie je jediný spôsob ľudského zneužívania, ktorým tigre žijúce v zajatí, trpia.
collagezf
en.wikipedia.org/commons.wikimedia.org
  • Tigrie farmy v Číne sú každodenným cieľom turistov, kde môžu pre zábavu udierať tieto bezbranné zvieratá. A to nie je jediný spôsob ľudského zneužívania, ktorým tigre žijúce v zajatí, trpia.

Bohužiaľ, aj napriek existencii celosvetových organizácií bojujúcich za práva zvierat, ako je napríklad World Wildlife Fund (WWF), stále existujú miesta, kde zvieratá trpia kvôli zneužívaniu ľuďmi. Takéto miesto prednedávnom odhalil fotograf Paul Hilton, ktorý navštívili rezerváciu Tiger Mountain Village v Číne. Hoci sa toto miesto volá rezerváciou, zvieratá sa tam bezpečne určite necítia.

zdroj: onegreenplanet.org

Na fotografiách, ktoré Paul zverejnil na svojom Instagrame, je zreteľne vidieť, ako turisti s radosťou udierajú nadrogované tigre bezbranne ležiace na stoloch. Najsmutnejšie na tomto príbehu je to, že podobné fotografie vznikli už pred pár rokmi a nikto proti týmto praktikám stále nezakročil.

V Tiger Mountain Village trpia tigrice ešte aj z iného dôvodu – keď totižto porodia, malé tigríčatá sú im ihneď odobrané a veľakrát putujú na miesta, kde si s nimi turisti môžu robiť selfies. Samice sú týmto spôsobom nútené rodiť oveľa častejšie než za normálnych okolností vo voľnej prírode, čo je pre ne mimoriadne namáhavé.

zdroj: destinationchiangmai.net

Tigre sú ďalej veľakrát zabíjané aby sa ich kosti mohli použiť do tigrieho vína, o ktorom mnohí v Ázii veria, že je to afrodiziakum prospešné telu.

Environmental Investigation Agency odhaduje, že v Číne, Thajsku, Vietname a Laose existuje dokopy až 200 tigrích fariem, kde sa dopúšťajú zločinov voči týmto majestátnym zvieratám. Až 8000 tigrov je nútených žiť v hrozných podmienkach v zajatí, pričom vo voľnej prírode nežije ani polovica z tohto množstva – oficiálny počet je 3890.

Takéto farmy však neexistujú len v Ázii, ale aj v USA. Podľa WWF počet tigrov žijúcich v zajatí tu je 5000, z ktorých 95% je vlastnených súkromne. Avšak majitelia, ktorí si kúpia tigra ako „módny doplnok“, netušia, ako sa o tieto zvieratá správne starať.

Veľakrát sú aj tu tigre chované kvôli tigríčatám, ktoré sú používané na selfies. Keď však vyrastú, je veľmi ťažké pre majiteľov zvládať ich starostlivosť, a tak ich predávajú ilegálnym obchodníkom, ktorí rozpredávajú zvieratá na kúsky.

WWF už začala s petíciou, ktorý by zakazovala verejný kontakt s tigrami v USA. Veria, že keď takýto zákon pretlačia v Amerike, vyšlú tým pozitívny signál do Ázie, kde tiež začnú konať proti nelegálnym praktikám na zvieratách.

zdroj: inhabitat.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá