Tím mladých dievčat zostrojil solárny stan, ktorý by mal pomôcť bezdomovcom

  • Ľudí bez domova je na svete skutočne veľa, riešení je však veľmi málo.
portable-tent-diy-girls-1
DIY Girls
  • Ľudí bez domova je na svete skutočne veľa, riešení je však veľmi málo.

Bezdomovectvo je sociálny problém, ktorý trápi ľudí v každej krajine. Niekde viac, inde menej, každopádne je to problém, ktorý treba riešiť. Nepozerať sa na riešenie následkov, ale skôr prísť na predchádzanie takémuto spôsobu života. Aj v južnej Kalifornii majú ťažkosti s bezdomovectvom, ktoré je v krajine narastajúcim problémom. Tím dievčat prišiel na riešenie, ktoré môže ľuďom na ulici uľahčiť ich život. A napriek tomu, že nemajú optimálne vzdelanie na tento projekt, zvládli to.

DIY Girls

Dievčatá na svoj projekt nemali dostatočný kapitál, spočiatku premýšľali o technikách čistenia vody, ale nakoniec sa rozhodli riešiť nedostatok prístrešia a súkromia, s ktorými bezdomovci denne bojujú. Takže po rokoch samostatného vzdelávania, počnúc kódovaním a 3D tlačou, až po šitie a spájkovanie, dokončili prototyp svojho produktu.

DIY Girls

Stan, ktorý navrhli, má skvelé schopnosti. Je vybavený svietidlami, dvojicou portov USB a jedným portom micro-USB poháňaným solárnou energiou. Dievčatá veria, že tieto funkcie zlepšia životy ľudí bez domova, s ktorými sa čoraz častejšie stretávajú. „Žijeme tu a vidíme, že počet bezdomovcov neustále rastie,“ vysvetľuje Maggie Mejia, členka tímu.

DIY Girls

Nedávno skupina mladých dievčat predstavila tento produkt na konferencii mladých vynálezcov na Massachusetts Institute of Technology (MIT). Tím získal značnú platformu pre svoj projekt. Dúfajú, že táto pozornosť vyvrcholí do zvýšeného povedomia o bezdomovectve a masovej výrobe ich výrobku.

DIY Girls

Ak sa chceš o tomto projekte dozvedieť viac, pozri si #wegetitdone, hashtag na Instagrame. Ambiciózny tím dospievajúcich dievčat vytvoril pre bezdomovcov aj prenosný stôl so solárnym pohonom.

DIY Girls

Zdroj: mymodernmet.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech